Prima pagină FAQ Autentificare
NightMusic.ro
Promoting Electronic Music
Pagina 1 din 1 [ 7 mesaje ] Scrie un subiect nou Scrie un subiect nou   Răspunde la subiect Răspunde la subiect

Primul mesaj necitit Versiune printabilă
Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator
Mesaj Cluburi deschise, închise, bârfe, review-uri !!! Scris: Mar Mar 22, 2011 2:17 am
NiCoTyN
Neconectat
Fost membru
Puteţi posta aici orice despre cluburi locale, naţionale sau din alte ţări. Ce vă place la ele, ce nu vă place la ele şi alte lucruri care vă vine în minte, desigur, în limita bunului simţ :)

------------------------------------------------------------------------------------

Am găsit o ştire azi care m-a cam uimit. Ce credeţi, în Suceava ar avea putere un om să închidă un club?


Celebrul club belgian Silo din orasul Leuven se va inchide pe 23 aprilie 2011


Deranjat de zgomotul provenit din club, un vecin rezident a facut plangeri timp de doi ani de zile in urma carora clubul Silo este obliogat sa se inchida, producatorul german Apparat fiind invitat sa mixeze la ultima petrecere pe 23 aprilie 2011.


Potrivit rapoartelor, inchiderea clubului Silo se rezuma la un singur om care s-a mutat in vecinatate in urma cu doi ani iar de atunci plangerile au crescut constant. Desi echipa manageriala a clubului incearca toate modalitatile de negociere, la momentul actual inchiderea pare inevitabila. Silo a fost ani de zile un club fundamental pentru viata de noapte din orasul belgian Leuven. Numit initial “Food” si cu o capacitate de opt sute de persoane, pe la pupitrul clubului au trecut nenumarati DJ si nenumerate live act-uri, mixand nume celebre de la John Digweed pana la favoritul underground Moodymann. De asemenea si-a format o reputatie si in afara Belgiei fiind pe lista Red Bull Elektropedia a celor mai bune cluburi belgiene din toate timpurile.

Imagine

Pentru urmatoarele saptamani clubul va gazdui seturi din partea lui Ame, Anja Schneider, Booka Shade, Matthias Tanzmann, Michael Mayer si Visionquest. In seara de inchidere, staff-ul clubului il aduc pe artistul Bpitch Control - Sascha Ring aka Apparat, acesta prestant live la ultima petrecere pe 23 aprilie 2011.

PS: Şi românaşii noştri de la [a:rpia:r] – Rhadoo, Pedro şi Raresh au mixat acolo anul trecut în decembrie.

Personal: nu cred că omul ăla a fost singurul factor (negativ pot spune) care a dus la acest rezultat nefast pentru Silo.

Sursa: Nights.ro

Ţie... popor ingrat... nu-ţi va rămâne nici cenuşa mea !!!
Mesaj Re: Cluburi deschise, închise, bârfe, review-uri !!! Scris: Mar Mar 22, 2011 5:57 pm
Shadow
Neconectat
Membru activ
:lol: "Party cu lăutari veritabili în club Babylon" :lol:
http://kissfm.ro/blogs/suceava/2011/03/ ... b-babylon/Imagine
Mesaj Re: Cluburi deschise, închise, bârfe, review-uri !!! Scris: Mie Mar 23, 2011 12:35 am
Vlado
Neconectat
Membru fondator
N-are ce căuta sigla inSUCEAVA.ro la parteneri media la evenimentele din acest club, dar se pare că totuşi apare :x
Mesaj Re: Cluburi deschise, închise, bârfe, review-uri !!! Scris: Mie Mar 23, 2011 1:50 pm
DjScorpyon
Neconectat
Voluntar
Eu am crezut ca e un afis la pleasneala facut. Bine Babyloooon!!! Arde-o pe cumatra!
Legat de sigle...e folosita aceeasi banda de multa vreme
Mesaj Re: Cluburi deschise, închise, bârfe, review-uri !!! Scris: Mie Mar 23, 2011 2:57 pm
CHRIS FERRES
Neconectat
Voluntar
Clubul babylon = 0, patronul nu se m-ai ocupa, clubul fiind adiministrat de sotia acestuia..care a decis ca ar merge mai bine clubul cu lautarii, manele, populara si alte genuri de muzica mai putin bubuiala..intelegand-ui si decizia lui cioco de a-si da demisia!
Mesaj Re: Cluburi deschise, închise, bârfe, review-uri !!! Scris: Joi Mar 24, 2011 2:26 pm
DjScorpyon
Neconectat
Voluntar
Sot - clubber (intr-un fel), sotie - manelista. Super
Am inteles ca acum Cioco mixeaza in Bellagio (Bucuresti)
Mesaj Re: Cluburi deschise, închise, bârfe, review-uri !!! Scris: Vin Mar 25, 2011 12:16 am
NiCoTyN
Neconectat
Fost membru
Duream-ar capul unde mixează :lol:

Ţie... popor ingrat... nu-ţi va rămâne nici cenuşa mea !!!
Pagina 1 din 1 [ 7 mesaje ] Scrie un subiect nou Scrie un subiect nou   Răspunde la subiect Răspunde la subiect  


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum
Mergi la:  
Afişează mesajele din ultimele: Sortează după
cron

Powered by phpBB © 2002, 2006 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
Ora este UTC+02:00 UTC+2
subMerged by redhair