Prima pagină FAQ Autentificare
NightMusic.ro
Promoting Electronic Music
Pagina 1 din 2 [ 19 mesaje ] Scrie un subiect nou Scrie un subiect nou   Răspunde la subiect Răspunde la subiect

Primul mesaj necitit Versiune printabilă
Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori
Mesaj Suntem mari sau suntem mici la toti ni se intampla!! Scris: Mar Iun 01, 2010 4:57 pm
CHRIS FERRES
Neconectat
Voluntar
Ii sare cd-ul lui Tiesto :




apoi nici Guetta nu scapa!

Mesaj Re: Suntem mari sau suntem mici la toti ni se intampla!! Scris: Mar Iun 01, 2010 5:10 pm
Vlado
Neconectat
Membru fondator
De aia prefer tehnologia bazata pe calculator si nu pe medii de stocare optice ce intra in contact cu mediul exterior :P

Rar am patit sa se blocheze ceva pe calc daca e bine instalat sistemul de operare/driverele/programul de mixaj.
Mesaj Re: Suntem mari sau suntem mici la toti ni se intampla!! Scris: Mar Iun 01, 2010 7:15 pm
Todd
Neconectat
Voluntar
rar ai patit tu sa ti se blocheze ceva la Computer DJ-ing

dar si lor "rar" li s-a intamplat chestia asta.

Si la computer DJ-ing .. ai putea avea mai multe probleme :
1. cade software-ul calculatorului
2. cade software-ul de mixaj
3. cad driverele de la controller ( sansa foarte mica ..dar este si se poate incadra in "rar" )
4. ai un latency de la controller la pc la software considerabil mai mare si poate conta foarte mult in unele cazuri.

Nu zic ca sunt contra, dar comparativ e o diferenta.

- dude .. you only did the beat and the bass ..
- yeah .. so ? do you need more ? because i can get more bass if you want ...
Mesaj Re: Suntem mari sau suntem mici la toti ni se intampla!! Scris: Mar Iun 01, 2010 7:32 pm
Vlado
Neconectat
Membru fondator
1.2.3. nu am patit de cat de doua ori din 2006 de cand folosesc consola. iar 4. nu am latenta ca mi-am tras scule noi :D M-am innoit cu o noua consola si o placa de sunet externa pro :P

Dar desigur tre sa stii cum sa utilizezi un calculator. Eu ma si ocup de service de calculatoare. SI mi-e mai usor.
Mesaj Re: Suntem mari sau suntem mici la toti ni se intampla!! Scris: Mar Iun 01, 2010 7:35 pm
CHRIS FERRES
Neconectat
Voluntar
ce consola ai? :shock:
Mesaj Re: Suntem mari sau suntem mici la toti ni se intampla!! Scris: Mar Iun 01, 2010 7:39 pm
Vlado
Neconectat
Membru fondator
CHRIS FERRES scrie:
ce consola ai? :shock:


Vestax VCI-100
http://www.dj-mag.ro/Vestax/Vestax_VCI_100-vci100

si

NUMARK DJ I/O AUDIO INTERFACE
http://www.magazinuldemuzica.ro/NUMARK- ... _-740.html
Mesaj Re: Suntem mari sau suntem mici la toti ni se intampla!! Scris: Mar Iun 01, 2010 8:01 pm
CHRIS FERRES
Neconectat
Voluntar
ce tare is ambele :D :D cand facem un xx meeting pe ele :lol: :lol: :lol:
Mesaj Re: Suntem mari sau suntem mici la toti ni se intampla!! Scris: Mar Iun 01, 2010 11:12 pm
Vlado
Neconectat
Membru fondator
Facem, de ce nu? Doar sa reusesc s-o configurez complet ca is incepator in Traktor si e greu cu midi mappingul prima oara pana cand reusesc s-o fac sa mearga exact cum scrie pe ea ca ar merge fiecare buton.
Mesaj Re: Suntem mari sau suntem mici la toti ni se intampla!! Scris: Mar Iun 01, 2010 11:31 pm
CHRIS FERRES
Neconectat
Voluntar
am glumit cu meeting-ul ...Traktor-ul are el setarile necesare midi pentru consola dar in caz ca vrei sa o faci tu si nu stii , intreaba-ma si iti arat eu cum sa configurezi :D
Mesaj Re: Suntem mari sau suntem mici la toti ni se intampla!! Scris: Mie Iun 02, 2010 4:36 am
Vlado
Neconectat
Membru fondator
Ciudata gluma. Daca n-o sa reusesc s-o instalez,te anunt. Mersi.
Pagina 1 din 2 [ 19 mesaje ] Scrie un subiect nou Scrie un subiect nou   Răspunde la subiect Răspunde la subiect  


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum
Mergi la:  
Afişează mesajele din ultimele: Sortează după
cron

Powered by phpBB © 2002, 2006 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
Ora este UTC+02:00 UTC+2
subMerged by redhair