Prima pagină FAQ Autentificare
NightMusic.ro
Promoting Electronic Music
Pagina 1 din 3 [ 23 mesaje ] Scrie un subiect nou Scrie un subiect nou   Răspunde la subiect Răspunde la subiect

Primul mesaj necitit Versiune printabilă
Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori
Mesaj Prima sedinta Night Music Iasi - un succes ! Scris: Mie Feb 25, 2009 7:05 am
Vlado
Neconectat
Membru fondator
O sa incerc sa va descriu pe scurt in ce a constat sedinta..

Cei prezenti au fost : Jjay(Vlad), Todd(Tudor), Narco(Robert), Creola (Adina), fenchisui(Ioana), Shaft(Remus) si Inocent Emotions(Alina). Sunt si alti doritori, dar momentan n-au ajuns la aceasta prima sedinta.

Media de varsta a membrilor este de 20 de ani.

S-a ales urmatorul Consiliu Director:
    Preşedinta - Alina ( Inocent Emotions )
    Vicepreşedinte - Tudor ( Todd )
    Secretară - Adina ( Creola )

Momentan, activitatile de care se vor ocupa fiecare membru sunt :
    Narco - sofer (promovare si transport - distrubuire afise prin iasi, transport Dji din gara si alte modalitati virtuale de promovare a eventurilor) ;
    Todd - obtinere date de contact potentiali viitori parteneri ( radiouri online, organizatii studentesti si alte necesitati ale filialei ) ;
    fenchisui - recrutari ;
    Creola - sponsori, oferire camera ca si locatie pentru diverse necesitati ale filialei :D si va sta in capul Alinei sa-si duca la capat lucrurile incepute legate de filiala ;
    Shaft - promovare eventuri si abordare sponsori impreuna cu Creola;
    JJay - resurse umane si realizare afise .

Si desigur, membrul nostru de onoare, DJ nominalizat la premiile nights.ro, spargatorul de nuci si facatorul de minuni ... MasterDeeJay in persoana, ce ne ajuta cu absolut orice ii sta la dispozitie, ca deobicei. Multumim ca existi :!: :lol:

Felicitari tuturor participantilor pentru ambitie si va uram succes! Va vom ajuta ori de cate ori este nevoie, nu va lasam singuri! Sincer, abia astept sa ne intalnim la lansare, dar inca mai sunt multe de facut pana atunci..

Bafta multa si nu renuntati, indiferent de situatie !!
Mesaj Re: Prima sedinta Night Music Iasi - un succes ! Scris: Mie Feb 25, 2009 10:36 am
bj3y
Neconectat
Membru fondator
Suna bine :D promitator :)
Era rece berea macar ? :lol:
Noi de ce n-avem secretara? :( :roll:

A day in without trance is wasted day of my life
Mesaj Re: Prima sedinta Night Music Iasi - un succes ! Scris: Mie Feb 25, 2009 11:08 am
Todd
Neconectat
Voluntar
:lol:
bj3y ... 50 lei si iti raspund :mrgreen:

- dude .. you only did the beat and the bass ..
- yeah .. so ? do you need more ? because i can get more bass if you want ...
Mesaj Re: Prima sedinta Night Music Iasi - un succes ! Scris: Mie Feb 25, 2009 11:28 am
bj3y
Neconectat
Membru fondator
bah, stiu ca-ti datorez 15 lei, da' lasa-ma cu altii 50, ca nu merge :lol:

A day in without trance is wasted day of my life
Mesaj Re: Prima sedinta Night Music Iasi - un succes ! Scris: Mie Feb 25, 2009 11:36 am
Todd
Neconectat
Voluntar
nu ma ! .. pt protocol .. ai uitat ??? :lol: sau "taxa de membru" :D

- dude .. you only did the beat and the bass ..
- yeah .. so ? do you need more ? because i can get more bass if you want ...
Mesaj Re: Prima sedinta Night Music Iasi - un succes ! Scris: Mie Feb 25, 2009 11:50 am
jjay
Neconectat
Voluntar nou
[quote="Vlado"]O sa incerc sa va descriu pe scurt in ce a constat sedinta..

Cei prezenti au fost : Jjay(George?)


Vlad :D :D :D :D
Mesaj Re: Prima sedinta Night Music Iasi - un succes ! Scris: Mie Feb 25, 2009 7:14 pm
GabbyDJ
Neconectat
Membru fondator
dA Deci sincer nu e corect cum a zis bogdan
vrem si noi secretara wtf :twisted:
nah astept propuneri poate se ofera cineva ;)) sa aiba onoarea asta:))))
anyway good luck
insa parca prea mult tam-tam cu lansarea asta
sper sa fie bine

Aka Gabriel Van Gherling
"Music is driving me crazy"
http://www.myspace.com/djgabriello"
Mesaj Re: Prima sedinta Night Music Iasi - un succes ! Scris: Mie Feb 25, 2009 7:50 pm
Johnny T
Neconectat
Membru fondator
Vreau sa lamurim o chestie inainte de toate. Din momentul in care m-am bagat sa facem ceva impreuna m-am gandit numai la cei care vin din urma. O parte dintre voi, pot confirma ca i-am sprijinit asa cum s-a putut si cand a fost momentul. Cum discutam cu cineva ... e important sa-i ajuti pe cei de langa tine, mai ales pe cei mai tineri. Nu ca as fi prea in varsta :))) dar consider ca ce era de facut in privinta mea s-a cam facut - e randul celor din noua generatie sa preia stafeta. Din pacate am observat ca atunci cand un lider renunta la lupta - intreaga "armata" din spatele lui piere, sau dispare - nu se mai face nimic. Nu lasati totul in spatele liderului, altfel veti cade ca un castel de carti de joc.
Ma adresez celor mai tineri si care vor sa faca ceva in viata si de ce nu in cadrul acestei organizatii. NU STATI PE MARGINE! IMPLICATI-VA! LUPTATI PENTRU CEEA CE CREDETI! LUPTATI PENTRU VISUL VOSTRU!!!

As vrea sa va vorbesc despre unitate, despre ... loialitate si de ce nu despre ceea ce ne leaga dar din pacate am ajuns la concluzia ca unii nu cunosc sensul acestor cuvinte. Interesele personale sau ...orgoliul, invidia si-au facut loc incet incet si in aceasta mana de oameni si ma doare sufletul sa vad asa ceva. Eu zic sa va dati mana si sa analizati mai bine ceea ce trebuie facut ca sa eliminam aceste tendinte distrugatoare. Viata, prietenia, faptul ca socializam si suntem impreuna sunt mai importante ca BARFA, URA, BATJOCURA SI RAZBUNAREA. Analizati mai bine ceea ce ati facut pana acum si nu ce nu au facut altii. Spunea Vlad ca sunt un spargator de nuci :)))) eu prefer sa zic un deschizator de drumuri sau ... o calauza. O calauza pentru cei care vin din urma. Am incercat sa fiu un exemplu pentru cei care iubesc muzica electronica si nu numai. Faptul ca esti voluntar la o actiune de strangere a gunoaielor din oraul tau sau ca te implici la o actiune umanitara, fara sa primesti un leu nu este o rusine.
Este RUSINOS sa razi de cei de langa tine care fac ceva. Este RUSINOS sa-ti bati joc de munca unor oameni care la fel de bine pot sta acasa relaxati sau intr-un bar la un suc fara sa-i doara capul de afise, impartit fluturasi sau fara sa se umileasca pe la diferiti patroni pentru sponsorizari. Din partea mea, cine vrea sa faca ceva sa ramana in organzatie, iar cine nu .... tot prieteni ramanem, dar nu va mai obositi sa mai veniti la evenimente daca mereu veti fi "GICA CONTRA" mereu carcotasi si fara sa contribuiti nici macar cu o vorba buna. In alta ordine de idei pentru cei mai tineri le spun doar atat: AVETI RABDARE, MUNCITI, IMPLICATI-VA SI REZULTATELE NU VOR INTARZIA SA APARA. PEste noapte nimeni nu s-a nascut profesor, daraminte DJ ...deci nu disperati - astazi aveti o groaza de oportunitati si tehnologia face 90% din treaba , restul e munca voastra 10%. ATENTIE: Stiu din experienta de la Pascani 2-3 persoane care se doreau dj doar pentru faima si pentru popularitatea lor in randul fetelor .."mama ce dj tare sunt eu bai pisi ...nu-i asa ca diseara ti-o tragi cu dj-ul??? ce zici mergi la mine???" Cam asta aveau in cap. Credeau ca peste noapte gata - fetele vor fi in limba ...banii vor curge si toti patronii de club se vor bate pentru ei . Un mare FASSSSSSSSSSS a fost pentru ei, bajetii ce se amuzau copios atunci cand ratam o intrare sau daca imi sarea cd-ul. . Imi venea sa intru in pamant de rusine, strangeam din dinti, zambeam la public si mergeam mai departe pentru ca stiam ca nu ei decid ce voi face mai departe. Ce au rezolvat ??? Astzi merg la evenimente se uita cu dor la playere, si ies cu coada intre picioare din club ca au crezut ca totul li se cuvine. De la pupitru ma uit cu durere in suflet ca nu am putut sa le transmit dragostea pentru muzica, pentru public, ma doare ca nu le-am transmis dragostea de viata, dragostea pentru cei din jur si ce reprezinta prietenii pentru mine, ma doare ca nu am reusit sa le deschid ochii ...dar vina e a lor . Pentru cei care nu stiu, sau nu cunosc povestea si cred ca totul e usor am sa-i contrazic: TOTUL ESTE GREU SI NU SE OBTINE FARA MUNCA SI MULTA VOINTA.
Sa zicem ca nu sunt un exemplu pentru voi. BUN!!! CHIAR MAI BINE!!! Atunci uitati-va langa voi la Stefanno (dj), la Julianno (dj), la Puff (dj) - (si ce dezavantaj are fata de voi), priviti la Alexuuu&TDK (dj & producator).... la CORNEL (DJ) , POLO (producator) si exemplele pot continua, daca am omis pe cineva sorry fara intentie, dar i-am numit pe cei care ii si cunosc mai bine.
Pentru noii membrii: BUN VENIT!
Pentru cei mai vechi: CONTINUATI IN CEEA CE FACETI CA E BINE!
Pentru cei care pleaca: RAMANEM PRIETENI!
Pentru cei care nu vor sa plece: BRAVO !!! SUNTETI LUPTATORII DE CARE AVEM NEVOIE!

Ca de obicei imi plac romanele ...
Mesaj Re: Prima sedinta Night Music Iasi - un succes ! Scris: Mie Feb 25, 2009 8:09 pm
NiCoTyN
Neconectat
Fost membru
Bravo Master. Frumos punct de vedere, frumos argumentat. Uram succes si implicare filialei NM Iasi si membrilor sai care vor avea sprijin din partea celor din Suceava si Botosani, zic eu. 8-) ;) ;)

Ţie... popor ingrat... nu-ţi va rămâne nici cenuşa mea !!!
Mesaj Re: Prima sedinta Night Music Iasi - un succes ! Scris: Mie Feb 25, 2009 10:37 pm
InocentEmotions
Neconectat
Membru fondator
Multumim :D Va asteptam cu drag pe la noi :D

-=* Always Be YourSelf ! *=-
Pagina 1 din 3 [ 23 mesaje ] Scrie un subiect nou Scrie un subiect nou   Răspunde la subiect Răspunde la subiect  


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum
Mergi la:  
Afişează mesajele din ultimele: Sortează după
cron

Powered by phpBB © 2002, 2006 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
Ora este UTC+02:00 UTC+2
subMerged by redhair