Prima pagină FAQ Autentificare
NightMusic.ro
Promoting Electronic Music
Pagina 1 din 3 [ 29 mesaje ] Scrie un subiect nou Scrie un subiect nou   Răspunde la subiect Răspunde la subiect

Primul mesaj necitit Versiune printabilă
Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 0 vizitatori
Mesaj Mystic Sound @ Club VOX Suceava (17 aprilie 2010) Scris: Mar Mar 30, 2010 11:08 pm
Music_Radu
Neconectat
Membru activ
Imagine



Bio (DJ Universallo):
Dj Universallo cunoscut sub numele de Besliu Radu-Ciprian s-a nascut in orasul Suceava pe data de 31 octombrie 1993.El a inceput sa fie pasionat de muzica electronica undeva pe la varsta de 14 ani.Acesta a descoperit arta mixajului audio la 15 ani,unde aceasta pasiune a devenit din ce in ce mai arzatoare,iar experienta in calitate de dj a capatat-o cu ajutorul asociatiei Youth can do it (in echipa Night Music).

Scurta prenzentare:
Nume: Besliu Radu Ciprian
Oras Natal: Suceava,Romania
Stilurile abordate: Electro, Tech-house, Progressive-House
Dj-ul Preferat: Deadmau5

Bio (DJ Shadow):
Dj Shadow , cunoscut sub numele de Samson Marius a descoperit pasiunea sa pentru muzica electronica inca de la 15 ani .
In prezent este membru al organizatiei Youth can do it ( echipa Night Music ) cu ajutorul careia a capatat si experienta in calitate de dj .

Stiluri abordate : House / Electro-House
Am mixat in :
Club Vox ( Suceava)
Club Onisimi(Suceava)
Club For You ( Suceava)
Club DownTown Cinema ( Falticeni )
Am fost invitat la :
Caravana Night Music Festival
Night Music Festival 2009
Bal Al. I. Cuza 2009
Bal Nicu Gane Falticeni 2009 Ultima oară modificat Joi Apr 01, 2010 12:18 pm de către Music_Radu, modificat de 3 ori în total.
Mesaj Re: Mystic Sound @ Club VOX Suceava (17 aprilie 2010) Scris: Mie Mar 31, 2010 10:16 am
bj3y
Neconectat
Membru fondator
Viitorul e acum mr Dj Shadow. deci vezi unde pui accentul. fk comercial :twisted:
Plus de asta, cu cat pierzi mai mult timp cu comertzu, cu atat mai slab dj de trance vei fi. Asa ca... dont waste time :)

A day in without trance is wasted day of my life
Mesaj Re: Mystic Sound @ Club VOX Suceava (17 aprilie 2010) Scris: Mie Mar 31, 2010 12:43 pm
Shadow
Neconectat
Membru activ
am modificat acum bio. bj3y , pe stilul asta cred ca o sa merg de acum inainte ... poate vii si tu pe 17 in suceava sa cinstim :D
Mesaj Re: Mystic Sound @ Club VOX Suceava (17 aprilie 2010) Scris: Mie Mar 31, 2010 2:16 pm
Vlado
Neconectat
Membru fondator
Atentie la stiluri!

Stilul "Electro", ce are substil "Electro pop" e ceva in genul asta:



Stilul "House", ce are substil "Electro-House" e asa:



Cred ca voi bagati Electro-House si House, dar nu cred ca v-am auzit sa bagati Electro.
Mesaj Re: Mystic Sound @ Club VOX Suceava (17 aprilie 2010) Scris: Mie Mar 31, 2010 2:41 pm
DjScorpyon
Neconectat
Voluntar
Si sper ca nu veniti cu avioane pe care voi le numiti electro sau electro-house. Aveti mare mare grija la selectia de piese, consultati inainte magazinele online si portalurile specializate pentru asa ceva
Mesaj Re: Mystic Sound @ Club VOX Suceava (17 aprilie 2010) Scris: Mie Mar 31, 2010 2:50 pm
bj3y
Neconectat
Membru fondator
mai bine asa, sa stii ce ai de facut :)
de venit nush daca ajung, o sa lucrez in sambata aia, dar mai bine vedem la momentul respectiv :D

A day in without trance is wasted day of my life
Mesaj Re: Mystic Sound @ Club VOX Suceava (17 aprilie 2010) Scris: Joi Apr 01, 2010 9:12 am
Music_Radu
Neconectat
Membru activ
Vlad eu pot pune si "pure electro" dar faza-i ca nu va prinde prea bine la lume si de aceasta prefer sa pun mai mult electro-house deoarece e mai "dansabil". ;)
Mesaj Re: Mystic Sound @ Club VOX Suceava (17 aprilie 2010) Scris: Joi Apr 01, 2010 2:48 pm
Vlado
Neconectat
Membru fondator
Music_Radu scrie:
Vlad eu pot pune si "pure electro" dar faza-i ca nu va prinde prea bine la lume si de aceasta prefer sa pun mai mult electro-house deoarece e mai "dansabil". ;)


Pure electro e asta:



Ejneboon? Erau la moda si astea,dar prin anii `90 :)
Mesaj Re: Mystic Sound @ Club VOX Suceava (17 aprilie 2010) Scris: Dum Apr 11, 2010 2:18 pm
Shadow
Neconectat
Membru activ
acum ca a trecut si TNT 4 , care din Night Music vine la Mystic sound ? :D
pe 17 aprilie ?
Mesaj Re: Mystic Sound @ Club VOX Suceava (17 aprilie 2010) Scris: Lun Apr 12, 2010 10:29 pm
Ferdy
Neconectat
Voluntar
Ferdy ~ Prezent.

Lucrez şi mă dedic developării de clipuri video pe YouTube.com !
http://www.youtube.com/IllusionEffect
Pagina 1 din 3 [ 29 mesaje ] Scrie un subiect nou Scrie un subiect nou   Răspunde la subiect Răspunde la subiect  


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum
Mergi la:  
Afişează mesajele din ultimele: Sortează după
cron

Powered by phpBB © 2002, 2006 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
Ora este UTC+02:00 UTC+2
subMerged by redhair