Prima pagină FAQ Autentificare
NightMusic.ro
Promoting Electronic Music
Pagina 1 din 2 [ 12 mesaje ] Scrie un subiect nou Scrie un subiect nou   Răspunde la subiect Răspunde la subiect

Primul mesaj necitit Versiune printabilă
Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator
Mesaj Managementul intr-un ONG Scris: Vin Feb 27, 2009 1:57 am
Vlado
Neconectat
Membru fondator
Pentru Nicotyn ce insista cu apeluri cand dorm, chiar daca-i trimit sms si-i zic ca dorm:

Dupa ce managerul si-a fixat obiectivele, isi cunoaste sarcinile, setul de roluri, va trebui sa ia in considerare gestionarea eficienta a timpului ca fiind singura resursa reala.
In primul rand trebuie stabilite prioritatile postului, ierarhizarea in functie de importanta, urgenta, timp.
In al doilea rand trebuie sa-si planifice sarcinile in perspectiva. Stabilirea unor politici pe termen lung il va ajuta atit pe manager, cit si organizatia.
Se cunoaste foarte bine faptul ca activitatea manageriala preponderenta, consta in comunicarea intra- si extraorganizationala, elaborarea unor planificari, realizarea unor analize ale activitatii sale si a celorlalti. Pe masura ce organizatia se dezvolta iar activitatiile, serviciile devin mai numeroase si mai complexe, volumul necesar de timp tinde sa creasca continuu, intrand in conflict cu timpul alocat vietii personale. Supraimplicarea unei persoane chiar daca este benefica pentru organizatie, nu este totusi cea mai buna solutie.
Realizarea unui echilibru corespunzator intre viata din organizatie si viata personala, poate reduce sau evita stresul.
Sistemul poate fi managerial sau psihologic, si poate fi cauzat de problemele specifice postului, sau de incompatibilitatea calitatilor individuale cu cerintele postului.
Mesaj Re: Managementul intr-un ONG Scris: Vin Feb 27, 2009 8:04 am
Todd
Neconectat
Voluntar
deci mai pe scurt .. sa sumarizez ce a zis vlad ...

lasa-ti-l sa doarma in pana lui =))

- dude .. you only did the beat and the bass ..
- yeah .. so ? do you need more ? because i can get more bass if you want ...
Mesaj Re: Managementul intr-un ONG Scris: Vin Feb 27, 2009 2:03 pm
NiCoTyN
Neconectat
Fost membru
Seara lautareasca in Club Night ! Partener: NightMusic ... va astept pe toti!

Ţie... popor ingrat... nu-ţi va rămâne nici cenuşa mea !!!
Mesaj Re: Managementul intr-un ONG Scris: Vin Feb 27, 2009 3:19 pm
Todd
Neconectat
Voluntar
Dj.NiCoTyN scrie:
Seara lautareasca in Club Night ! Partener: NightMusic ... va astept pe toti!


hopa nicotyn .. te iei asa de tanar ? :)) cu cine ? vrem poze cu tipa :)) si motive

- dude .. you only did the beat and the bass ..
- yeah .. so ? do you need more ? because i can get more bass if you want ...
Mesaj Re: Managementul intr-un ONG Scris: Vin Feb 27, 2009 6:19 pm
Vlado
Neconectat
Membru fondator
Indiferent ce problema ar avea Night Musicul, cand omul doarme, lasa-l sa doarma. Nici nu stiu ce afis la Night, eu stiam la Padrino ca o gresit iar Ionut si o bagat sigla. So, nu e vina mea si n-am ce face acum la afisul actual. I-am repetat deja sa nu mai o puna, mai mult de atat, daca vrei neaparat poti sa-l contactezi direct si zi-i tu sa nu o mai puna. Daca e vorba ca si la Night a bagat, e clar cine e de vina si acolo.. Anyway nu e o problema pentru care trezesti un om de parca ar putea face ceva pe moment. M-ai dezamagit Nicotyne..
Mesaj Re: Managementul intr-un ONG Scris: Sâm Feb 28, 2009 11:31 am
NiCoTyN
Neconectat
Fost membru
OK... ne vedem toti la Night in fiecare joi! Se anunta distractie si o petrecere de zile mari! ;)

PS: Imi cer scuze tuturor ca ma implic afectiv prea mult cand vine vorba de imaginea asociatiei. Sper sa imi acceptati scuzele.

Ţie... popor ingrat... nu-ţi va rămâne nici cenuşa mea !!!
Mesaj Re: Managementul intr-un ONG Scris: Sâm Feb 28, 2009 11:55 am
Vlado
Neconectat
Membru fondator
Dj.NiCoTyN scrie:
OK... ne vedem toti la Night in fiecare joi! Se anunta distractie si o petrecere de zile mari! ;)

PS: Imi cer scuze tuturor ca ma implic afectiv prea mult cand vine vorba de imaginea asociatiei. Sper sa imi acceptati scuzele.


Hai ca m-am trezit de atunci :) Don't worry nu-s suparat. Am vazut si eu aseara afisul :lol: O fi o modalitate de a-si bate joc de noi sau in viziunea sa se pune bine pe langa noi ?
Mesaj Re: Managementul intr-un ONG Scris: Sâm Feb 28, 2009 12:06 pm
NiCoTyN
Neconectat
Fost membru
Eu imi cer scuze inca o data. Daca deranjez prin interesul meu ridicat pentru imaginea noastra sunt dispus sa renunt la atributiile mele pentru a nu leza imaginea mai mult. Mersi.

Ţie... popor ingrat... nu-ţi va rămâne nici cenuşa mea !!!
Mesaj Re: Managementul intr-un ONG Scris: Sâm Feb 28, 2009 12:54 pm
Vlado
Neconectat
Membru fondator
Dj.NiCoTyN scrie:
Eu imi cer scuze inca o data. Daca deranjez prin interesul meu ridicat pentru imaginea noastra sunt dispus sa renunt la atributiile mele pentru a nu leza imaginea mai mult. Mersi.


In nici un caz nu deranjezi prin a avea interes :) Just that sleep is good. Stii ca oamenii-s morocanosi cand ii trezesti din somn. Ok, sa revenim asupra problemei in cauza, ce e de facut cu sigla? Mergem cu carioca la fiecare afis ? :D
Mesaj Re: Managementul intr-un ONG Scris: Sâm Feb 28, 2009 2:38 pm
stefanno
Neconectat
Membru fondator
si inca un afish cu sigla night music http://www.tusiromania.ro/pages/posts/i ... php#mijloc :roll:
Pagina 1 din 2 [ 12 mesaje ] Scrie un subiect nou Scrie un subiect nou   Răspunde la subiect Răspunde la subiect  


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum
Mergi la:  
Afişează mesajele din ultimele: Sortează după
cron

Powered by phpBB © 2002, 2006 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
Ora este UTC+02:00 UTC+2
subMerged by redhair