Prima pagină FAQ Autentificare
NightMusic.ro
Promoting Electronic Music
Pagina 2 din 2 [ 20 mesaje ] Scrie un subiect nou Scrie un subiect nou   Răspunde la subiect Răspunde la subiect

Primul mesaj necitit Versiune printabilă
Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori
Chestionar:

Sunteti interesati de producing ?

Da
96% [ 22 ]
Nu
4% [ 1 ]
Voturi totale : 23
Mesaj Re: Este cineva interesat ? Scris: Lun Ian 26, 2009 11:54 pm
Todd
Neconectat
Voluntar
sintetiko scrie:
Incep sa apara rivalitati?sau mi se pare mie?..[].btw..ar fi ok sa nu ajungem sa ne certam din cauza orgoliului ;)


what ?

crede-ma cand iti spun .. dar ai inteles altceva. ti se pare.

- dude .. you only did the beat and the bass ..
- yeah .. so ? do you need more ? because i can get more bass if you want ...
Mesaj Re: Este cineva interesat ? Scris: Mar Ian 27, 2009 3:21 pm
sintetiko
Neconectat
Voluntar
Todd scrie:
sintetiko scrie:
Incep sa apara rivalitati?sau mi se pare mie?..[].btw..ar fi ok sa nu ajungem sa ne certam din cauza orgoliului ;)


what ?

crede-ma cand iti spun .. dar ai inteles altceva. ti se pare.

...ma gandeam eu ca am halucinatii :lol: sorry
Hmm..ma mira faptul ca nimeni nu a facut inca un ''anthem nightmusic'',totusi organizatia exista de ceva vreme,ce parere aveti?eu zic ca merita...in seara asta ma duc la un prieten sa pun stapanire p pc-ul lui pt cateva ore :twisted: si incerc sa mai fac si eu cate ceva

trance is my religion...
Mesaj Re: Este cineva interesat ? Scris: Mar Ian 27, 2009 3:35 pm
Vlado
Neconectat
Membru fondator
S-a facut dupa prima sedinta o tentativa, de catre Ovi DJ (cel a carui piesa de pe site-ul www.NightMusic.ro ii apartine) dar era mai mult spre stilul dance decat spre stilul electronic music ( eram si noi la inceput, nu ne criticati prea dur :P ) :



Chiar daca nu a ajuns sa fie imn, a ramas in capul celor ce l-au ascultat cand a fost prezentat la sedinta. Asta reiese din faptul ca urmatoarele eventuri au sunat ceva de genul asta:



Recent, Todd a incercat un mic proiect ce suna asa:



Anyhow.. Spui ca suntem de mult timp ? Pai n-avem nici un an :)

Chiar va rugam sa incercati si voi tentative, apoi facem poll pe forum vedem care se voteaza mai mult castiga ;)
Mesaj Re: Este cineva interesat ? Scris: Mar Ian 27, 2009 5:09 pm
Adynis
Neconectat
Voluntar
f bine ca s-a inceput si asta ...observ ca usor usor asociatia se ridica prin orice ...deci ... inca un pas inainte ..felicitari organizatorilor si nu numai .
imi place acel "jingle" daca il pot numi asa...a lui todd......daca s-ar combina cu cea dea 2a piesa postata de vlad ...ar iesi ceva misto zic eu ..
orikum ..ma bucur ca usor usor ne ridicam ..
first evenimente ...next xx meeting...now producing topics ...good job 8-)
what's next ? :D :arrow:

Muzica este plăcerea pe care mintea umană o simte din numărare fără să fie conştientă că numără.
Mesaj Re: Este cineva interesat ? Scris: Mar Ian 27, 2009 5:36 pm
Vlado
Neconectat
Membru fondator
Adynis scrie:
f bine ca s-a inceput si asta ...observ ca usor usor asociatia se ridica prin orice ...deci ... inca un pas inainte ..felicitari organizatorilor si nu numai .
imi place acel "jingle" daca il pot numi asa...a lui todd......daca s-ar combina cu cea dea 2a piesa postata de vlad ...ar iesi ceva misto zic eu ..
orikum ..ma bucur ca usor usor ne ridicam ..
first evenimente ...next xx meeting...now producing topics ...good job 8-)
what's next ? :D :arrow:


(completare): competitii sportive, proiecte antidrog, proiecte ecologice, implementarea unui sistem de ONG la standarde europene, filiale in mai multe judete, colaborari inafara judetelor filialelor, promovarea pieselor si a artistilor ce merita, siteuri personalizate pentru fiecare membru, compilatie de piese Night Music, multe altele, dar sa nu uitam ca mai avem putin si aniversam 1 an..
Mesaj Re: Este cineva interesat ? Scris: Mar Feb 10, 2009 1:58 pm
Daniel_Ploiesti
Neconectat
Voluntar nou
Salut ! :D

Foarte buna initiava ta de a ajuta pe altii !
M-ar interesa si pe mine !
Add la idiu de mess iamilcu_palma !
Bafta ! ;) 8-)

A day in without trance is wasted day of my life
Mesaj Re: Este cineva interesat ? Scris: Mar Feb 10, 2009 6:07 pm
Vlado
Neconectat
Membru fondator
Daniel_Ploiesti scrie:
Salut ! :D

Foarte buna initiava ta de a ajuta pe altii !
M-ar interesa si pe mine !
Add la idiu de mess iamilcu_palma !
Bafta ! ;) 8-)


Orice intrebari ai despre producing , le poti adresa pe forum aici! Multumim!
Mesaj Re: Este cineva interesat ? Scris: Lun Iun 29, 2009 6:39 pm
didrau
Neconectat
Voluntar nou
Salut!
Sunt si eu interesat sa produc...muzica. M-ar interesa ceva ajutor in special in Fruity Loops....intrebari concrete nu am ca sa le pun aici pe forum....de preferat ar fi pe messenger....un fel de ajutor pas cu pas.
Multumesc anticipat ! ;)
Mesaj Re: Este cineva interesat ? Scris: Joi Iul 02, 2009 5:26 pm
booya
Neconectat
Voluntar
De ce sa nu poti spune aici ce probleme ai ? Parerea mea si sfatul meu ar fi sa incepi sa cauti cate ceva despre FL pentru ca sa intelegi cu ce se mananca ala (eu n-am inteles si am renuntat la el ca nu stiam cum sa fac sunetele sa numai sune ca in butoi) . Apoi cei care il folosesc de aici sau care au idee despre el, iti vor da hinturi sa iti poti duce mai departe cunostintele despre producing si de ce nu sa vii si cu piese pe aici ;)

Multa bafta!

www.myspace.com/booyadj Trance and Dance Summer Energy Anthem is up !\:D/
Mesaj Re: Este cineva interesat ? Scris: Joi Iul 02, 2009 10:33 pm
Todd
Neconectat
Voluntar
Offtopic ( payback ) :

booya scrie:
De ce sa nu poti spune aici ce probleme ai ? Parerea mea si sfatul meu ar fi sa incepi sa cauti cate ceva despre FL pentru ca sa intelegi cu ce se mananca ala (eu n-am inteles si am renuntat la el ca nu stiam cum sa fac sunetele sa numai sune ca in butoi) . Apoi cei care il folosesc de aici sau care au idee despre el, iti vor da hinturi sa iti poti duce mai departe cunostintele despre producing si de ce nu sa vii si cu piese pe aici ;)

Multa bafta!


:mrgreen:

Ontopic:

@didrau - Read the manual first si apoi daca mai ai intrebari -> new topic

in rest e practice practice si multe experimente woot woot

- dude .. you only did the beat and the bass ..
- yeah .. so ? do you need more ? because i can get more bass if you want ...
Pagina 2 din 2 [ 20 mesaje ] Scrie un subiect nou Scrie un subiect nou   Răspunde la subiect Răspunde la subiect  


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum
Mergi la:  
Afişează mesajele din ultimele: Sortează după
cron

Powered by phpBB © 2002, 2006 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
Ora este UTC+02:00 UTC+2
subMerged by redhair