Prima pagină FAQ Autentificare
NightMusic.ro
Promoting Electronic Music
Pagina 2 din 2 [ 17 mesaje ] Scrie un subiect nou Scrie un subiect nou   Răspunde la subiect Răspunde la subiect

Primul mesaj necitit Versiune printabilă
Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Google [Bot] și 1 vizitator
Mesaj Re: Master DeeJay Feat. Carmen - In My Mind (Extended Version) Scris: Sâm Iun 28, 2008 12:41 am
Johnny T
Neconectat
Membru fondator
In '89 am organizat primul party in sala de clasa la sfarsitul clasei a VIII-a, apoi 90 - 94 in fiecare trimestru petrecere in clubul liceului ... cu magnetofonul la vremea repectiva, apoi in '96 pentru prima data la pupitru intr-o discoteca si abia in 2001 butonam la Pioneer cdj 100S offf ... ce vremuri!
Perioada 2001 - 2007 s-a scurs de parca ar fi fost o luna, sau mai putin, o saptamana. Petreceri private, seri pline in cluburi, nebunie, urlete ... Bacau, Suceava, Iasi, Costinesti, Radauti, Vatra Dornei, Botosani, Gura Humorului, Campulung Moldovenesc .... o lista de peste 100 de dj in agenda telefonului si o groaza de prieteni. Multumesc celor care au strans randurile si au venit alaturi de NIGHT MUSIC. Privesc in urma si pot sa ma mandresc ca sunt moldovean: Cornel, Puff, Stefanno, julianno, Shady, Polo ... o gasca de dee jay care mai de care mai nebunatic, mai orgolios, mai ... visator...mai altfel - ei sunt cei care au reusit sa fie niste muschetari: Toti pentru Unul si Unul pentru Toti! Frumos nu-i asa? Ma mandresc pentru ca in ultimul an am reusit sa starnesc nebunia: la Pascani SERGIO, POPIC deja vin puternic din urma, la Suceava Cornel a imbolnavit pe cei mai tineri - toti vor sa fie DJ! In numai un an de zile - evenimente in zona cat nu s-au organizat in ultimii 10 ani in toata Moldova. SUCEAVA - PASCANI o legatura de suflet, pentru suflet ...cu suflete, sufletele celor care au pus baza unei ...prietenii, ce sper ca va dura o viata..poate si mai mult: NIGHT MUSIC.
Nu stiu ce m-a apucat, dar un sigur lucru e sigur VA SIMT APROAPE !
ENJOY!
Mesaj Re: Master DeeJay Feat. Carmen - In My Mind (Extended Version) Scris: Sâm Iun 28, 2008 12:43 am
Johnny T
Neconectat
Membru fondator
PS: Chiar daca nu am trecut toata lista ..sa stiti ca nu v-am uitat sau desconsiderat. Va am pe toti la inima!
poop!
Mesaj Re: Master DeeJay Feat. Carmen - In My Mind (Extended Version) Scris: Sâm Iun 28, 2008 12:30 pm
JohnIrish
Neconectat
Voluntar nou
Bravo John !! Tine`o tot asa ! (O`Reilly)
Mesaj Re: Master DeeJay Feat. Carmen - In My Mind (Extended Version) Scris: Dum Iun 29, 2008 12:16 am
DJDelta
Neconectat
Voluntar nou
Sunt foarte curios sa aud si versiunea radio a melodiei. Deocamdata felicitari prietene, insa ca de fiecare data eu am de comentat cate ceva, de data asta fiind ritmul, trebuie un ritm putin mai puternic, mai ritmat. Am obs ca in ultima vreme lumea se duce foarte mult catre genuri de muzica cu bass-ul mai puternic. Sa fie oare doar o problema de auz al oamenilor sau un curent trecator?
Mesaj Re: Master DeeJay Feat. Carmen - In My Mind (Extended Version) Scris: Dum Iun 29, 2008 7:23 am
Johnny T
Neconectat
Membru fondator
Cum fiecare creatie este viziunea sau visul unui creator, ea nu trebuie sa fie perfecta. Omul nu este perfect drept urmare nici ceea ce face. Mereu trebuie sa existe dorinta de a face ceva mai bun, mai maret - altfel nu ar fi existat progresul.
Daca o faceam perfecta cu siguranta ar fi fost careva nemultumit ca ..."e prea perfecta..nu-mi place". In alta ordine de idei, daca era perfecta, nu m-as mai gandi acum la alta piesa si as fi ramas la "unica", "minunata", "extraordinara" mea melodie.
{-:))))) .....}
Ca si explicatie a fost gandita pentru un public larg: ascultatori radio, discoteci si chiar pentru cluburile de fite. Eu prefer stilul vechi de club, cu voce, ritm si un bas placut fara sa-ti sparga pieptul sau sa-ti "rupa" ficatii cum se zice. Iar daca refrenul iti ramane in minte ... poate deveni chiar hit. Parerea mea ca OLD STYLE ramane succesul unei seri de club, chiar si cel in cel mai fitos.
Dar oricum criticile sunt binevenite si apreciate. :) ... deci tot prieteni ramanem ...la urma urmei nu e decat o piesa! Ultima oară modificat Lun Iun 30, 2008 6:17 am de către Johnny T, modificat 1 dată în total.
Mesaj Re: Master DeeJay Feat. Carmen - In My Mind (Extended Version) Scris: Dum Iun 29, 2008 11:31 pm
NiCoTyN
Neconectat
Fost membru
Respecte respecte respecte pt Master ;) ;) ;)

Ţie... popor ingrat... nu-ţi va rămâne nici cenuşa mea !!!
Mesaj Re: Master DeeJay Feat. Carmen - In My Mind (Extended Version) Scris: Mar Iul 01, 2008 12:23 am
Johnny T
Neconectat
Membru fondator
Poti copia piesa MasterDeeJay & Carmen - "In My Mind" de aici:
http://fastupload.rol.ro/viewFile.php?c ... 4c8412ed33
Pagina 2 din 2 [ 17 mesaje ] Scrie un subiect nou Scrie un subiect nou   Răspunde la subiect Răspunde la subiect  


Puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum
Mergi la:  
Afişează mesajele din ultimele: Sortează după
cron

Powered by phpBB © 2002, 2006 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
Ora este UTC+02:00 UTC+2
subMerged by redhair