Prima pagină FAQ Autentificare
NightMusic.ro
Promoting Electronic Music
Pagina 1 din 4 [ 32 mesaje ] Scrie un subiect nou Scrie un subiect nou   Răspunde la subiect Răspunde la subiect

Primul mesaj necitit Versiune printabilă
Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator
Mesaj sistem audio Scris: Lun Apr 21, 2008 7:18 am
puff
Neconectat
Fost membru
sunt curios cati sunt pasionati despre sistemele audio(boxe-statii amplificare-crossovere)
eu am boala watt-ilor in sange asa ca as vrea sa-mi descopar colegii de breasla
...tot aici spuneti care au sisteme proprii si cum se comporta
Mesaj Re: sistem audio Scris: Lun Apr 21, 2008 7:20 am
puff
Neconectat
Fost membru
apropo pentru cei care vor sisteme audio bune si mai ieftine imi pot spune 8-) fac boxe la comanda(difuri rcf, p.audio, B&C)
Mesaj Re: sistem audio Scris: Lun Apr 21, 2008 9:41 am
Alex
Neconectat
Voluntar
eu nu sunt cu watii, am 2 monitoare alesis, care se aud exact cum trebuie. O sa adaug si un set de mopaduri de la Auralex ca produc vibratii nedorite :D
Mesaj Re: sistem audio Scris: Mie Iun 25, 2008 2:19 pm
CopaCuFloriDeCucuruz
Neconectat
Voluntar
i`v got a ProSound 1600 amplifier ..si 2 satelitzi de 500w ...dar imi trebuie ceva mai mare... nu`mi duc astia nici 50% din ce poate statia :| ...any sugestii ? :D

where the words fail...music speaks... !
Mesaj Re: sistem audio Scris: Mie Iun 25, 2008 2:25 pm
CopaCuFloriDeCucuruz
Neconectat
Voluntar
de fapt cum naiba sa duca daca difurile`s de 500 ..bou` is :D
oricum..ceva sugestii dif? :D peste 500 ...

where the words fail...music speaks... !
Mesaj Re: sistem audio Scris: Mie Iun 25, 2008 5:34 pm
puff
Neconectat
Fost membru
CopaCuFloriDeCucuruz scrie:
de fapt cum naiba sa duca daca difurile`s de 500 ..bou` is :D
oricum..ceva sugestii dif? :D peste 500 ...

fii atent iti duc lejer :mrgreen:
daca ai statie de 1600w ceea ce inseamna ca are 800w pe canal...si difuri de 500w rms ceea ce inseamna ca duc 1000w in program :twisted: deci..baga mare :lol: fii atent poti baga in difuri pan la 1000w dar fara distorsiuni(sa nu stea statia pe rosu continuu)
Mesaj Re: sistem audio Scris: Mie Iun 25, 2008 5:38 pm
puff
Neconectat
Fost membru
CopaCuFloriDeCucuruz scrie:
ceva sugestii dif? :D peste 500 ...

sunt o gramada de firme care produc difuzoare...cand alegi un difuzor tre sa urmaresti anumite lucruri cum ar fi:sa fie o marca buna de pe piatza(nu un noname ca vei suporta consecinte)...sa-ti stabilesti bine scopul pt care il cumperi(difuzoarele desi au acelasi aspect in mare parte au functii extrem de diferite) si sa alegi puterea care o vrei(puterea nu se aude ci este puterea ce o va suporta acel difuzor).
cred ca daca tii cont de ele poti sa alegi un difuzor bun :P
Mesaj Re: sistem audio Scris: Mie Iun 25, 2008 8:41 pm
CopaCuFloriDeCucuruz
Neconectat
Voluntar
nuu fratele meu nu duc :( ..eu le am aici cu mine. daca dau din calculator volumu` la jumate si din statie 50% imi sar difuzoarele ...difurile is tot prosound au venit set cu statia..is de 8 ohmi....mai exact sensitivity 96dB(1w@1w) programe power 500Wmax si power handling 250Wrms..le`am dat in gura aici in camera...daca urc statia peste 50% mi se aprinde becu rosu`..adica protect :))

where the words fail...music speaks... !
Mesaj Re: sistem audio Scris: Mie Iun 25, 2008 8:45 pm
CopaCuFloriDeCucuruz
Neconectat
Voluntar
stiu eu cam ce vreau... da m gandeam poate are cineva ceva deja.. sa`mi recomande... eu vreau sa mai iau inca 2 tot asa ...m gandesc ca daca`s 4 poate duc mai mult :)) ....dunoo :-s ..sau sa iau ceva mai puternic...

where the words fail...music speaks... !
Mesaj Re: sistem audio Scris: Joi Iun 26, 2008 12:33 am
puff
Neconectat
Fost membru
CopaCuFloriDeCucuruz scrie:
stiu eu cam ce vreau... da m gandeam poate are cineva ceva deja.. sa`mi recomande... eu vreau sa mai iau inca 2 tot asa ...m gandesc ca daca`s 4 poate duc mai mult :)) ....dunoo :-s ..sau sa iau ceva mai puternic...

poi asa itii dau eu 2 boxe de 300w :twisted: bucata care da ceata si la 500w...si asta nu zic sa ma laud ci pe proba facuta
Pagina 1 din 4 [ 32 mesaje ] Scrie un subiect nou Scrie un subiect nou   Răspunde la subiect Răspunde la subiect  


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum
Mergi la:  
Afişează mesajele din ultimele: Sortează după
cron

Powered by phpBB © 2002, 2006 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
Ora este UTC+02:00 UTC+2
subMerged by redhair