Prima pagină FAQ Autentificare
NightMusic.ro
Promoting Electronic Music
Pagina 1 din 5 [ 47 mesaje ] Scrie un subiect nou Scrie un subiect nou   Răspunde la subiect Răspunde la subiect

Primul mesaj necitit Versiune printabilă
Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori
Mesaj XX Meeting #9 - Lecţii de DJ & Producing Scris: Vin Ian 21, 2011 6:08 pm
NiCoTyN
Neconectat
Fost membru
Imagine

În urma discuţiilor de la ultima şedintă, unde ne-am consultat despre ce anume am face, am ajuns la un comun acord în privinţa organizării unor XX Meeting-uri săptămânale bazate pe mixat pe playere (poate şi pe turntable mai încolo) şi producţie.

Numărul de persoane maxim admise pe întâlnire este de 10 (minim 7) pentru ca aceste şedinţe să fie productive, nefiind aglomerate. Nu vă panicaţi că nu ajungeţi la prima sau a doua întâlnire; dacă vor fi doritori şi va ieşi bine vom mai face şi vor avea toţi ocazia să ia parte, o dată, de două sau mai multe ori. Vom face şi schimb de experienţă, fiecare arătând ceva inovativ ce este puţin cunoscut celorlaţi.

Vom începe cu data de 5 februarie 2011, iar taxa de participare va fi de 10 lei, aşa cum am căzut de acord la şedinţă, putând participa atât membrii activi cât şi voluntari.

Menţionez că banii strânşi vor acoperi nişte cheltuieli minime pe întâlnire, iar restul vor intra în fondul Asociaţiei şi îi voi administra în interesul nostru,dând socoteală pentru ei oricărui membru care va fi curios.

Aşadar, se pot înscrie deja primii 10 pentru data de 5 februarie. Cei care se înscriu în continuare vor putea ajunge data următoare, dacă vor fi doritori.

-----------------------------------------------------
(eXperience eXchange meeting)
--- Pentru Începători ---

Data: 5 Februarie 2011
Locaţie: sediul NIGHT MUSIC Suceava
Ora: 16:00-22:00

Domenii acoperite:
- lecţii de mixaj pe CD playere (trainer - EduardB);
- lecţii de producing pe Ableton Live 8 (trainer - Chris Ferres).


Aparatură:

- Pentru mixat:
Player 2X CDJ 200
Mixer Behringer Djx 700
Căşti Sony MDR-V700 + HDJ 2000
Sunet Sony MHC-RG330
Fiecare va veni cu CD-urile lui.

- Pentru producţie:
Laptop + Ableton Live 8
Controller Midi M-Audio Oxygen 3rd
-----------------------------------------------------

Mult succes şi sper să iasă ceva frumos. Mulţumesc şi celor care au propus şi susţinut ideea: EduardB, Chris Ferres & NM Crew.

Ţie... popor ingrat... nu-ţi va rămâne nici cenuşa mea !!!
Mesaj Re: XX Meeting #9 - Lecţii de DJ & Producing [05.02.2011] Scris: Vin Ian 21, 2011 6:18 pm
djedd0
Neconectat
Voluntar
Sper sa se adune un numar minim de 7 persoane.
Mesaj Re: XX Meeting #9 - Lecţii de DJ & Producing [05.02.2011] Scris: Vin Ian 21, 2011 7:39 pm
djedd0
Neconectat
Voluntar
O persoana si`a anuntat prezenat "Dj Pepe"
Mesaj Re: XX Meeting #9 - Lecţii de DJ & Producing [05.02.2011] Scris: Sâm Ian 22, 2011 2:39 pm
SprinTe
Neconectat
Membru activ
I will come 2 ;)
Mesaj Re: XX Meeting #9 - Lecţii de DJ & Producing [05.02.2011] Scris: Sâm Ian 22, 2011 4:45 pm
adrian
Neconectat
Voluntar nou
o sa vin si eu....... ;)
Mesaj Re: XX Meeting #9 - Lecţii de DJ & Producing [05.02.2011] Scris: Sâm Ian 22, 2011 5:42 pm
DjPaull
Neconectat
Voluntar nou
nu promit nimic..dar in proportie de 80% s-ar putea sa vin :D..
Mesaj Re: XX Meeting #9 - Lecţii de DJ & Producing [05.02.2011] Scris: Dum Ian 23, 2011 2:52 pm
CHRIS FERRES
Neconectat
Voluntar
Eu as zice sa profitati acum , pentru ca xx-urile sunt cam o data pe an si nu veti mai avea ocazia sa va mai invete cineva...pe multi ii sperie cei 10 lei probabil!!
Mesaj Re: XX Meeting #9 - Lecţii de DJ & Producing [05.02.2011] Scris: Dum Ian 23, 2011 5:54 pm
Shadow
Neconectat
Membru activ
CHRIS FERRES scrie:
Eu as zice sa profitati acum , pentru ca xx-urile sunt cam o data pe an si nu veti mai avea ocazia sa va mai invete cineva...pe multi ii sperie cei 10 lei probabil!!

Bine zis Chris ... eu zic ca toti avem multe de invatat ...
Mesaj Re: XX Meeting #9 - Lecţii de DJ & Producing [05.02.2011] Scris: Lun Ian 24, 2011 1:22 am
Vlado
Neconectat
Membru fondator
Am vorbit de sediu. Se poate face acolo, dar seara cand se termina programul Inspectoratului ca sa nu deranjeze intensitatea sunetului. Trebuie doar sa le zic si data si sa stie cei din cladire ce se intampla si cati vom fi.
Mesaj Re: XX Meeting #9 - Lecţii de DJ & Producing [05.02.2011] Scris: Lun Ian 24, 2011 1:55 pm
DjPaull
Neconectat
Voluntar nou
chris nu e problema de bani..nu cred ca se pune cnv la 10 lei pt a invata niste lucruri(zic eu)..NU DE LA ORICE SI LA PRETUL ASTA..sa speram ca o sa ne adunam multi..si sa ne putem distra..si sa ne alegem cu cv din experienta asta :D..
Pagina 1 din 5 [ 47 mesaje ] Scrie un subiect nou Scrie un subiect nou   Răspunde la subiect Răspunde la subiect  


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum
Mergi la:  
Afişează mesajele din ultimele: Sortează după
cron

Powered by phpBB © 2002, 2006 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
Ora este UTC+02:00 UTC+2
subMerged by redhair