Prima pagină FAQ Autentificare
NightMusic.ro
Promoting Electronic Music
Pagina 1 din 1 [ 10 mesaje ] Scrie un subiect nou Scrie un subiect nou   Răspunde la subiect Răspunde la subiect

Primul mesaj necitit Versiune printabilă
Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori
Mesaj Deadmau5 liveset @ Space Opening 2009 (electro-house) Scris: Sâm Iun 20, 2009 12:52 am
Vlado
Neconectat
Membru fondator

Mesaj Re: Deadmau5 liveset @ Space Opening 2009 (electro-house) Scris: Sâm Iun 20, 2009 8:56 am
bj3y
Neconectat
Membru fondator
misto, n-am ce zice, cunoaste tehnica tipu' cu desavarsire..... plus efectele care le facea acolo :X
pe la inceput am recunoscut si eu o piesa, care cred ca e clasica in genul electro, pe la min 5 parca... dar nush cum se cheama. si pe la urma era remixul lui la o piesa trance, care o stiu mai demult.
asa ca party nu era cine stie ce, poate pt ca era in timpul zilei... nush ce sa zic in legatura cu asta. se vedeau si acolo tot felul de cocliti si pitzi ekipate ca pentru mers la nunta, care n-aveau nici o treaba cu muzica aia :)
de-ar veni in romania as fi tentat sa merg sa il vad. asta probabil doar intr-un mission, ca altcineva nu vad sa il aduca pe la noi.

A day in without trance is wasted day of my life
Mesaj Re: Deadmau5 liveset @ Space Opening 2009 (electro-house) Scris: Sâm Iun 20, 2009 9:56 am
Todd
Neconectat
Voluntar
Melodia de la min. 5 e Deadmau5 vs Jelo - The reward is cheese

daca ar veni in romania .. ar fi "cul"

ah si mel aia trance cred ca e Clockworks.

Bj3y .. fiecare tara cu cultura lor :lol: la noi o sa vezi cefe groase :lol:

- dude .. you only did the beat and the bass ..
- yeah .. so ? do you need more ? because i can get more bass if you want ...
Mesaj Re: Deadmau5 liveset @ Space Opening 2009 (electro-house) Scris: Sâm Iun 20, 2009 6:17 pm
Vlado
Neconectat
Membru fondator
A fost prima oara in august in Ro, anul trecut. Si inca o data intr-un club. Deci a fost deja de 2 ori in Romania, dar nu a fost in 2009 inca invitat aici :)

Cine stie :P
Mesaj Re: Deadmau5 liveset @ Space Opening 2009 (electro-house) Scris: Sâm Iun 20, 2009 6:41 pm
Todd
Neconectat
Voluntar
eu stiu ca o data a fost numa' televizat live :P nu a fost chiar prezent

- dude .. you only did the beat and the bass ..
- yeah .. so ? do you need more ? because i can get more bass if you want ...
Mesaj Re: Deadmau5 liveset @ Space Opening 2009 (electro-house) Scris: Sâm Iun 20, 2009 10:14 pm
NiCoTyN
Neconectat
Fost membru
prima piesa "ghost'n'stuff" parca....
urmatoarea "the reward is cheese"....
next "hi friend"
pe urma parca a bagat "sometimes things get, whatever"
am auzit si "not exactly"
sper sa am timp sa ma uit la tot :P
ultima piesa e "slip"


le are omul.... are el gura cam mare (de asta imi place de el) si se mai ia de lume... dar macar stie sa se distreze :) de cand il stiu eu pe deadmau5... nu am vazut vreun video in care sa puna muzica pe playere...deci inca o data... chiar daca stii sa pui... nu e un must... faci senzatie cum stii mai bine... numai sa faci :D plus ca el are si piese care l-au consacrat... cel putin "the reward is cheese" o baga mai peste tot. cu asta si inca vreo 2-3 incepe toate gig-urile lui de cele mai multe ori :D

as fi tentant sa merg si eu o data la un gig de'al lui



Imagine

THE REWARD IS ATB :lol:

LE: Conform paginii sale de MySpace , http://www.myspace.com/deadmau5 , Deadmau5 @ Sunwaves Festival, Mamaia Beach - 22 August 2009

Ţie... popor ingrat... nu-ţi va rămâne nici cenuşa mea !!!
Ultima oară modificat Lun Iun 22, 2009 1:17 pm de către NiCoTyN, modificat 1 dată în total.
Mesaj Re: Deadmau5 liveset @ Space Opening 2009 (electro-house) Scris: Dum Iun 21, 2009 5:14 am
Vlado
Neconectat
Membru fondator
Din pacate, nu prea e corect bookingul.. dupa un search pe google apare ca ar fi in Miami Beach, FL in august, nu si in Romania.. Maybe nu e confirmata treaba inca..

PS: Very nice pic ;)
Mesaj Re: Deadmau5 liveset @ Space Opening 2009 (electro-house) Scris: Lun Iun 22, 2009 9:33 am
bj3y
Neconectat
Membru fondator
hehe, ar fi o treaba de-ar veni :D poate merg de 2 ori la mare anul asta :lol:

A day in without trance is wasted day of my life
Mesaj Re: Deadmau5 liveset @ Space Opening 2009 (electro-house) Scris: Joi Iul 30, 2009 10:34 am
Vlado
Neconectat
Membru fondator
Dap, e confirmata treaba. Era greseala pe siteul sau.

Detalii: viewtopic.php?f=18&t=839

So, bj3y, u be coming ? :D
Mesaj Re: Deadmau5 liveset @ Space Opening 2009 (electro-house) Scris: Joi Iul 30, 2009 1:06 pm
bj3y
Neconectat
Membru fondator
ma indoiesc ca o sa mai am fonduri, dupa liberty si HP. dar lasam sa mai treaca timpul, cine stie ... :lol:

A day in without trance is wasted day of my life
Pagina 1 din 1 [ 10 mesaje ] Scrie un subiect nou Scrie un subiect nou   Răspunde la subiect Răspunde la subiect  


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum
Mergi la:  
Afişează mesajele din ultimele: Sortează după
cron

Powered by phpBB © 2002, 2006 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
Ora este UTC+02:00 UTC+2
subMerged by redhair