Prima pagină FAQ Autentificare
NightMusic.ro
Promoting Electronic Music
Pagina 1 din 1 [ 8 mesaje ] Scrie un subiect nou Scrie un subiect nou   Răspunde la subiect Răspunde la subiect

Primul mesaj necitit Versiune printabilă
Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator
Mesaj Discoteca Krater amendata Scris: Mie Apr 15, 2009 12:19 pm
Vlado
Neconectat
Membru fondator
Citat:
Spre surprinderea tuturor, discoteca nu doar că a fost deschisă fără a avea o autorizaţie de funcţionare, dar toate amenajările interioare de la subsolul halei centrale, unde ani de zile au funcţionat mai multe magazine cunoscute sub numele generic de „La fierărie”, au fost efectuate în lipsa unei autorizaţii de construcţie. Tot neautorizată este şi lucrarea de schimbare a faţadei clădirii, care a fost vopsită în negru.

Şirul de ilegalităţi este continuat şi de lipsa unei autorizaţii pentru publicitate stradală, precum cea făcută cu o maşină care circula prin tot oraşul, cu muzică dată la maxim şi cu ţipete de îndemn pentru populaţie, să vină la discotecă. În acest caz se cercetează dacă vina aparţine patronului discotecii sau firmei cu care a făcut contract pentru acea publicitate sonoră, pe străzile Sucevei.


Articol complet : http://www.monitorulsv.ro/Local/2009-04 ... ul-Sucevei

Pacat ca-l amendeaza inainte de Paste, cand nici el nu stie daca se merita sa continuie sau nu..
Mesaj Re: Discoteca Krater amendata Scris: Mie Apr 15, 2009 12:50 pm
NiCoTyN
Neconectat
Fost membru
Nu cred ca era nevoie sa mai fie pusa si aici stirea. In fine... sper sa isi rezolve problemele.

Ţie... popor ingrat... nu-ţi va rămâne nici cenuşa mea !!!
Mesaj Re: Discoteca Krater amendata Scris: Mie Apr 15, 2009 1:52 pm
puff
Neconectat
Fost membru
imi pare sincer rau pt d-mul vasile ca e un tip okey cu simtul umorului si mai din ''topor asa''...dar el nu s-a gandit ca inainte de a se apuca tre sa fie in regula cu autorizatiile?
acu fie vb parca prea multi bani mai colecteaza institutiile de stat de la oamenii care vor sa-si deschida o mica afacere :cry:
Mesaj Re: Discoteca Krater amendata Scris: Mie Apr 15, 2009 3:29 pm
NiCoTyN
Neconectat
Fost membru
pai statul iti cere in ziua de azi bani pentru orice... cum sa faca omul investitii prea multe? si statul de unde mai are putere? tre sa mai traga cate o taxa, un impozit. discoteca? tineri? muzica? dezmat :evil: ... eeeee da ce-i asta? ia sa mai inventam noi niste legi... :roll: :roll: :roll: :ugeek: :ugeek:

Ţie... popor ingrat... nu-ţi va rămâne nici cenuşa mea !!!
Mesaj Re: Discoteca Krater amendata Scris: Joi Apr 16, 2009 9:35 am
GabbyDJ
Neconectat
Membru fondator
ma nu exagerati si nu extindeti problema in alte colturi ca nu are rost.
Problema e foarte usoara omul nu are autorizatie de functionare si mai grav nici macar autorizatie de constructie.
Ceea ce se intampla nu e bine pt scena clubing ,dar e o dovada a naivitatii afaceristilor de azi care nu au idee ce presupune deschiderea unei afaceri.
Si nicotyn daca nu ar fi legile astea ar fi un haos total toata lumea ar face ce ar vrea toata lumea ar construi total aiurea ar fi un haos total.
Sund doar nijte demersuri normale deschiderii unei afaceri care nu au fost respectate ce atata tam-tam
multumesc:)

Aka Gabriel Van Gherling
"Music is driving me crazy"
http://www.myspace.com/djgabriello"
Mesaj Re: Discoteca Krater amendata Scris: Joi Apr 16, 2009 11:21 am
bj3y
Neconectat
Membru fondator
Asa cred si eu, trebuia sa fie constient de toata birocratia si de acte, aprobari, etc, ce are nevoie ca sa fie totul in regula. Mai rau este faptul ca tot scandalul s-a iscat abia la solicitarile locatarilor din jur, care au fost deranjati de zgomot. Toate verificarile si demersurile autoritatilor trebuiau facute din timp, nu lasat sa construiasca si sa deschida clubul si abia apoi.
Asta e inca o data dovada aranjamentelor la nivel inalt care fusesera musamalizate.
Se pare ca adevarul iese la iveala pana la urma, as usual...

A day in without trance is wasted day of my life
Mesaj Re: Discoteca Krater amendata Scris: Vin Apr 17, 2009 4:08 pm
Manyakul
Neconectat
Membru de onoare
nicotin ... las ca e mai bine sa dai tu bani din buzunaru tau pt taxe ca esti mic si pricajit ... si ala care are bani cu caru ... si care ar trebui sa dea cu caruta la stat sa traga in piept nu numai statul ci si pe noi ... ce zici nu e mai bine asa

anti-tero ... anti tot
Mesaj Re: Discoteca Krater amendata Scris: Sâm Apr 18, 2009 3:04 am
NiCoTyN
Neconectat
Fost membru
da...ai dreptate...scuze ca m-am inselat :roll:

Ţie... popor ingrat... nu-ţi va rămâne nici cenuşa mea !!!
Pagina 1 din 1 [ 8 mesaje ] Scrie un subiect nou Scrie un subiect nou   Răspunde la subiect Răspunde la subiect  


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum
Mergi la:  
Afişează mesajele din ultimele: Sortează după

Powered by phpBB © 2002, 2006 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
Ora este UTC+02:00 UTC+2
subMerged by redhair