Prima pagină FAQ Autentificare
NightMusic.ro
Promoting Electronic Music
Pagina 1 din 3 [ 30 mesaje ] Scrie un subiect nou Scrie un subiect nou   Răspunde la subiect Răspunde la subiect

Primul mesaj necitit Versiune printabilă
Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator
Chestionar:

Sunteti PRO sau CONTRA unei Liste negre ?

Da, sunt de acord.
75% [ 18 ]
Nu, nu sunt de acord.
25% [ 6 ]
Voturi totale : 24
Mesaj Lista neagra Scris: Dum Feb 08, 2009 11:09 am
Vlado
Neconectat
Membru fondator
Imagine

Incepand de astazi am decis sa facem o lista neagra a locatiilor ce NU le recomandam.

Momentan NU sunt cluburi trecute pe lista neagra :P
Mesaj Re: Lista neagra Scris: Lun Feb 09, 2009 6:38 am
DjGabi
Neconectat
Voluntar
e bun sa ai si o lista neagra :D

O jumatate de.............Tesla System!
Mesaj Re: Lista neagra Scris: Lun Feb 09, 2009 9:23 am
Johnny T
Neconectat
Membru fondator
Pentru a nu crea senzatia ca aveti ceva cu locatia respectiva, precizati exact ce s-a intamplat - treceti si toate aspectele care au dus la decizia respectiva. Din afara se vede altfel treaba, deci foarte atentie la deciziile astea. Una peste alta poate colaboratorul a avut o altercatie mai veche cu patronul, iar chestiile personale nu trebuie sa afecteze activitatea si bunul mers al organizatiei ...deci :
.................
..........................
.................................
..........................................
..................................................
asteptam detaliile!
Mesaj Re: Lista neagra Scris: Lun Feb 09, 2009 1:01 pm
GabbyDJ
Neconectat
Membru fondator
Desi poate postul meu va fi sters din nou...dupa cum e la moda acum ...
sincer mi se pare o greseala si felul de abordare a unei neintelegeri,si felul cum este exprimat pare a fi de caracter personal.A implica o intraga comunitate in chestia asta e o mare greseala.Si eu am fost nemultumit de multe ori si si multe faze najpa cu referire la patron,insa nam riscat integritatea organizatiei si interesele noastre comune de a face ceva pt muzica in ciuda acestui fapt.Am stiut sa fac compromisuri desi personal am fost jignit.
Parerea mea ca nu e o miscare care ne poate aduce vreun bine ce mai mult rau...si riscam sa fim etichetati ca neprofesionalisti cu o astfel de lista neagra

have it yout way :)

Aka Gabriel Van Gherling
"Music is driving me crazy"
http://www.myspace.com/djgabriello"
Mesaj Re: Lista neagra Scris: Lun Feb 09, 2009 1:21 pm
Vlado
Neconectat
Membru fondator
Detalii

Sambata noaptea in jurul orei 4:00, cand se inchidea clubul, am trecut sa-l salutam pe Andi in Club LIFE (eram eu,Alina-Iasi,Mosquino). Chemandu-l, a iesit pe hol (cum urci scarile) pentru ca sa stam de vorba. Vazandu-l inauntru si pe unul din patroni ce-l cunosteam, l-am salutat cu mana, iar el m-a salutat inapoi dupa care a plecat spre o masa goala din club.

Dupa un minut (sau poate chiar mai putin) a venit spre mine, m-a bruscat si mi-a zis ca ma da afara. A continuat sa ma bruscheze pana la iesirea din club, adaugand si replica "eu zic, tu executi" in repetate ori. In acest timp replicile mele au fost "E o gluma?" si "Tu nu esti persoana ce-o cunosc".

Precizez:
- in ultimele 3 luni, in Club LIFE am favorizat (printre altii) organizarea a doua petreceri la care Night Music si eu am adus oameni (aprox 4-5 mese pline de fiecare data, ce au facut consumatie la bar). NU am cerut nimic in schimb, am facut-o doar pentru ca sa ne simtim bine, in acelasi timp avand de castigat si patronii clubului; ambele petreceri au fost de succes, atat datorita participantilor, cat si a DJilor;
- in seara cu pricina NU eram in stare de ebrietate;
- patronul in cauza se afla in stare de ebrietate.

Nu uitati ca am patit asemanator in Club Sensation din Botosani, dar acolo, fiind o situatie diferita, am inghitit nervii si am continuat ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat. Aici este alt caz, mai ales ca-l cunosc personal pe patron de 7 ani si in acest timp eram gata sa-i ofer ajutorul meu in absolut orice lucru datorita faptului ca si el m-a ajutat acum 7 ani. Asa cum tin minte ani de zile cand ma ajuta o persoana (chiar si cu cel mai mic lucru), sunt in stare sa tin minte si situatiile proaste. Un asemenea gest nemotivat nu poate fi iertat.

Daca mie, pe care ma cunostea ca si prieten de 7 ani, imi face o astfel de faza, ganditi-va ca ar fi in stare sa se comporte mult mai urat cu cei ce nu-i cunoaste si sunt clienti,colaboratori sau poate chiar angajati la club.

In speranta ca v-am lamurit asupra situatiei si ca imi veti oferi suportul vostru, va salut!
Mesaj Re: Lista neagra Scris: Lun Feb 09, 2009 1:25 pm
Vlado
Neconectat
Membru fondator
@ Gwen : Multumesc pentru semnalarea greselii gramaticale, am corectat-o. Humans 4 Ever.

@ Polo : Nu eram cu nici un paharel, am scris detaliile toate mai sus pentru ca sa nu se mai interpreteze.

@ Gabi : Am sa stau de vorba miercuri cu ambii moderatori ai forumului sa o dam de comun acord asupra unor lucruri, ca sa nu se mai intample ceea ce s-a intamplat legat de forum. Cat despre parerea ta, imi place ca ai zis-o argumentat, de aceea iti dau dreptate. Exemplu ca am aplicat ceea ce zici tu: la lansarea filialei Botosani in Club Sensation am fost agresat fizic de catre un angajat si totusi dupa ce am patit asta m-am retras intr-un colt pana mi-au trecut nervii, apoi am continuat petrecerea ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat, nezicand la oameni de ce eram suparat. Dar atunci a fost o neintelegere, a crezut ca sunt alta persoana. Aici, e alta situatie.
Mesaj Re: Lista neagra Scris: Lun Feb 09, 2009 2:10 pm
InocentEmotions
Neconectat
Membru fondator
Nu Polo ... Vlad nu avea nimic la bord, s a comportat politicos, nu a dat nimanui nici un motiv de cearta.
Sincer, ii dau dreptate pentru ca nu mi se pare normal, in orice stare ai fi, sa te porti cu orice om, client angajat, mai ales colaborator in acest mod. :(

-=* Always Be YourSelf ! *=-
Mesaj Re: Lista neagra Scris: Lun Feb 09, 2009 2:57 pm
Duxter
Neconectat
Voluntar
Vizitator scrie:
aici este vorba de o confruntare directa intre vlad si patron.amandoi aveau cred un paharel la bord.....dar eu nu inteleg treburile astea...daca are cineva o intelegere cu cineva...fie el vlad,fie eu,fie puff....inseamna ca un grup are de suferit si nu mai merge acolo? POLO


Nu cred ca @Vlad a intrezis cuiva sa mearga in acel club...nici nu ar putea sa faca asta...sa recomanzi ceva e cu totul diferit, iar a nu mai dori sa colaboreze cu acea persoana e oarecum normal, cred ca fiecare de aici ati inceta orice discutie cu acea persoana in urma unui asemenea gest...unii poate chiar l-ar bate :)

Pune-te in locul lui Vlad, ai mai merge de ex sambata viitoare sa discuti cu acel om organizarea unui alt eveniment ?

GabbyDJ scrie:
Desi poate postul meu va fi sters din nou...dupa cum e la moda acum ...


1. Citeste regulamentul
2. Regulile sunt pt toata lumea chiar si "Membrii Fondatori"
3. Reclamatile se fac la adresa adminului (@Vlado)
4. Incheiem discutia pe tema asta.

Cars and speeeed!
Mesaj Re: Lista neagra Scris: Lun Feb 09, 2009 3:06 pm
NiCoTyN
Neconectat
Fost membru
nu am fost de fata nu cunosc ideea... si din cate am citit pe aici... sunt cam pe jumatate... pe de o parte nu trebuie sa afectam integritatea asociatiei, dar si pe de alta nici nu trebuie sa ne lasam calcati in picioare (parerea mea e ca daca un membru e intr-o situatie din asta si nu reactioneaza in nici un mod putem fi catalogati ca slabi, desi se presupune ca avem un oarecare profesionalism in ceea ce priveste organizarea de evenimente si o oarecare stima fata de asociatie si persoanele ce fac parte din ea) .... totusi nu vreau ca acest topic sa devina un subiect controversat cu certuri intre membri, unii pro si altii contra ci mai degraba am analiza situatia din toate punctele de vedere, si sa concluzionam daca e posibila continuarea colaborarii dupa astfel de incidente. Deci incercati sa fiti pe la mijloc sa vedeti lucrurile din toate punctele de vedere.

Cheers.

Ţie... popor ingrat... nu-ţi va rămâne nici cenuşa mea !!!
Mesaj Re: Lista neagra Scris: Lun Feb 09, 2009 3:08 pm
Vlado
Neconectat
Membru fondator
Ma bucur ca va dati cu parerea si sunteti interesati in a trage o concluzie realista asupra faptului. Asa da echipa! :D

Tot in spiritul echipei am adaugat si un chestionar de votare pentru a afla daca sunteti de acord sau nu sa avem o lista neagra.
Pagina 1 din 3 [ 30 mesaje ] Scrie un subiect nou Scrie un subiect nou   Răspunde la subiect Răspunde la subiect  


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum
Mergi la:  
Afişează mesajele din ultimele: Sortează după
cron

Powered by phpBB © 2002, 2006 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
Ora este UTC+02:00 UTC+2
subMerged by redhair