Prima pagină FAQ Autentificare
NightMusic.ro
Promoting Electronic Music
Pagina 1 din 2 [ 16 mesaje ] Scrie un subiect nou Scrie un subiect nou   Răspunde la subiect Răspunde la subiect

Primul mesaj necitit Versiune printabilă
Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori
Mesaj Stefanno Scris: Mie Apr 23, 2008 10:01 pm
stefanno
Neconectat
Membru fondator
Imagine

Stefanno

Pe numele sau real Stefan Rosca, s-a nascut pe 27 decembrie 1987 in nordul Romaniei unde locuieste si in prezent.
Aventura sa cu muzica electronica a inceput prin 2002 cand a descoperit frumusetea muzicii trance, progressive si tech house, ascultand printre altii Paul Oakenfold, Sasha, Tiesto, Carl Cox etc. De mic a fost atras de lumea djilor si de felul in care ei isi exprimau sentimentele cu ajutorul muzicii mixate in fatza publicului.

In 2006 a inceput sa organizeze party-uri in orasul sau natal, acestea continuand si in prezent. In acelasi an a fost fondatorul unei comunitati de muzica electronica din localitatea sa natala, Suceava, sunstinand si promovand muzica electronica. Cu aceasta ocazie a inceput sa mixeze ca invitat in multe cluburi si la evenimente din tzara printre care amintim in 2007 House Parade-Trance Vibrations Timisoara, chiar el zicand: "Am trait o senzatie care nu se poate descrie in cuvinte mixand la un asemenea eveniment de amploare".

La sfarsitul lui 2007 intra in echipa postului de radio norvegian Deviant Audio ca rezident, avand propria emisiune saptamanala, Amsterdam twilight, in fiecare duminica seara.
Anul 2008 a inceput cu nominalizarea acestuia la premiile Beatfactor, categoria "Cel mai bun dj debutant".

De atunci a mixat alaturi de nume recunoscute international precum: Leon Bolier, Sied van Riel, Ernesto vs Bastian, Aly and Fila, Ronald van Gelderen, Rank 1, Alex Morph b2b Woody van Heyden, Mr Pit, etc. In prezent lucreaza la primele sale productii.

Official MySpace profile: www.myspace.com/djstefanno
Youtube profile: www.youtube.com/1stefanno

Contact: dj_stefanno@yahoo.com















Ultima oară modificat Dum Ian 11, 2009 10:48 pm de către stefanno, modificat de 4 ori în total.
Mesaj Re: Stefanno Scris: Mie Apr 23, 2008 10:39 pm
Manyakul
Neconectat
Membru de onoare
cuz iz za best

anti-tero ... anti tot
Mesaj Re: Stefanno Scris: Joi Apr 24, 2008 1:26 pm
GabbyDJ
Neconectat
Membru fondator
dap man;) welcome:)
esti bun ..no comment tine-o tot asa ;)
:D

Aka Gabriel Van Gherling
"Music is driving me crazy"
http://www.myspace.com/djgabriello"
Mesaj Re: Stefanno Scris: Joi Apr 24, 2008 3:47 pm
DjScorpyon
Neconectat
Voluntar
Stim ce'l tin mainile sa faca:)) Way to go Stefanno
Mesaj Re: Stefanno Scris: Sâm Mai 03, 2008 1:52 pm
roxa
Neconectat
Voluntar nou
acu imi dau seama ca am ramas cam in urma....ma uimesti Steff...muuaahh :D

"Music, drinking, music, building stuff, music, fixing stuff, makin' music, breaking stuff..."
Mesaj Re: Stefanno Scris: Lun Mai 05, 2008 4:34 pm
nicollush
Neconectat
Voluntar nou
so tare....
Mesaj Re: Stefanno Scris: Lun Mai 12, 2008 8:55 pm
Gabytzu
Neconectat
Voluntar nou
ne-a surprins de fiecare data pe unde a mixat! bravo stef... keep the good work 8-)

In TRANCE we trust!
Mesaj Re: Stefanno Scris: Joi Mai 22, 2008 8:23 am
bj3y
Neconectat
Membru fondator
daca stau sa ma gandesc bine, de la primul set live din Night...nu cred ca te-am mai vazut mixand. cred ca o sa raman surprins:)

A day in without trance is wasted day of my life
Mesaj Re: Stefanno Scris: Vin Mai 23, 2008 9:43 am
alecsandra
Neconectat
Voluntar
bravo! :*
Mesaj Re: Stefanno Scris: Joi Iun 05, 2008 3:25 pm
Manyakul
Neconectat
Membru de onoare
si nu ai ramas surprins b3jay ?

anti-tero ... anti tot
Pagina 1 din 2 [ 16 mesaje ] Scrie un subiect nou Scrie un subiect nou   Răspunde la subiect Răspunde la subiect  


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum
Mergi la:  
Afişează mesajele din ultimele: Sortează după
cron

Powered by phpBB © 2002, 2006 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
Ora este UTC+02:00 UTC+2
subMerged by redhair