Prima pagină FAQ Autentificare
NightMusic.ro
Promoting Electronic Music
Pagina 1 din 1 [ 6 mesaje ] Scrie un subiect nou Scrie un subiect nou   Răspunde la subiect Răspunde la subiect

Primul mesaj necitit Versiune printabilă
Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori
Mesaj De ce neaparat baza petrecerilor ? Scris: Joi Iul 10, 2008 11:16 pm
bi.unknown
Neconectat
Voluntar
Un individ se poate apuca de droguri ,tigari sau alcool si daca duce un stil de viata mai problematic,mai de neinteles pentru altii .Poate acesta este refugiul lui ,poate nu are cu cine sa vorbeasca,cui sa`i spuna of`ul ..iar aceste vicii il ajuta intr`un fel sau altul ...de a uita pentru moment de mizeria lui de viata ...si de a se bucura din plin de starea pe care o induce acel viciu . Acum eu nici nu tin cu aceste vicii ,dar nici nu as intra intr`o campanie impotriva lor .Oamenii sunt liberi sa aleaga .Mai ales ca stiu ce riscuri implica sa inceapa sa se drogheze ,stiu ce dependenta creeaza ele ..si asa mai departe .Astept pareri pro si contra .

Iubirea este ,mai presus de toate ,un dar pe care ti-l faci tie insuti .
Mesaj Re: De ce neaparat baza petrecerilor ? Scris: Joi Iul 24, 2008 1:51 pm
Pimpisor
Neconectat
Voluntar nou
Es cu totu' de acord cu tine fiecare isi alege propriu stil de viata, totusi putina moderatie nu strica... face de toate omu' din curiozitate dar cu limita... multa bafta
Mesaj Re: De ce neaparat baza petrecerilor ? Scris: Joi Iul 24, 2008 3:41 pm
bj3y
Neconectat
Membru fondator
Macar de ar sta in banca lor, dar mai imbie si pe altii sa faca la fel, si asta nu e bine deloc. Multi ajung dependenti pentru ca au primit o doza gratis si a fost de ajuns ca sa nu se mai poata opri. I hate them !

A day in without trance is wasted day of my life
Mesaj Re: De ce neaparat baza petrecerilor ? Scris: Joi Iul 24, 2008 4:36 pm
Vlado
Neconectat
Membru fondator
Concluzia la toate posturile anti-substante nocive pe care am tras-o e:

Sa facem campanie de informare asupra efectelor alcoolului/tigarilor/drogurilor. Si desigur astfel alegerea apartine individului, dar macar noi asiguram ca el stie in ce se baga.

Altceva e sa vezi doar partea buna a lucrurilor, dar substantele nocive au mai multe parti rele decat bune, de aceea trebuie sa constientizezi lumea despre ele.

Daca nici cu o astfel de campanie nu esti de acord inseamna ca preferi sa te intoxici pentru o placere de moment, decat sa traiesti sanatos pentru un timp indelungat. Your life, tu mori, nu eu!

Bafta,
Vlad.
Mesaj Re: De ce neaparat baza petrecerilor ? Scris: Mie Aug 20, 2008 4:25 pm
Music_Radu
Neconectat
Membru activ
Il sustin pe Vlad cu aceasta idee.....asa ca....SPUNE NU DROGURILOR
Mesaj Re: De ce neaparat baza petrecerilor ? Scris: Mar Dec 23, 2008 10:52 am
bj3y
Neconectat
Membru fondator
Drogurile sunt cele mai periculoase, dar numarul persoanelor care se imbolnavesc de cancer pulmonar din cauza fumatului creste anual, mai mult decat numarul dependentilor de droguri. Asta nu da nimanui de gandit ? Eu cred ca tutunul va deveni drogul viitorului.
De alcool, ce sa zic...e posibil sa devii dependent, alcoolic, dar...muuuult mult mai greu. Deci eu ma chinui de atatia ani si inca n-am reusit :lol:
Alcoolul consumat cu moderatie, merge de minune :)

A day in without trance is wasted day of my life
Pagina 1 din 1 [ 6 mesaje ] Scrie un subiect nou Scrie un subiect nou   Răspunde la subiect Răspunde la subiect  


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum
Mergi la:  
Afişează mesajele din ultimele: Sortează după
cron

Powered by phpBB © 2002, 2006 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
Ora este UTC+02:00 UTC+2
subMerged by redhair