Prima pagină FAQ Autentificare
NightMusic.ro
Promoting Electronic Music
Pagina 1 din 2 [ 15 mesaje ] Scrie un subiect nou Scrie un subiect nou   Răspunde la subiect Răspunde la subiect

Primul mesaj necitit Versiune printabilă
Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori
Mesaj dj contest Scris: Mar Mai 11, 2010 4:08 pm
Shadow
Neconectat
Membru activ
propun sa mai facem un CONCURS DE DJ ... voi ce spuneti ? hai sa discutam aici ...cine vrea si cum ar vrea fiecare sa fie si ... sa ne apucam de treaba ...
Mesaj Re: dj contest Scris: Mar Mai 11, 2010 6:42 pm
CHRIS FERRES
Neconectat
Voluntar
acum 2 luni se certa lumea sa fie judetean national inernational cu sponsori cu etc-uri si ce s-a ales :lol: :lol: :lol:
Mesaj Re: dj contest Scris: Mar Mai 11, 2010 7:35 pm
Vlado
Neconectat
Membru fondator
CHRIS FERRES scrie:
acum 2 luni se certa lumea sa fie judetean national inernational cu sponsori cu etc-uri si ce s-a ales :lol: :lol: :lol:


A murit langa mine bunicul cu care locuiesc de mic in aceeasi casa. Nu cred ca e nimic de ras in asta.

Si nici tu in locul meu nu cred ca ti-ar fi stat capul sa faci ceva de amploare, sa semnezi contracte, sa scrii sute de foi, sa umblii din usa-n usa si sa coordonezi sa se faca totul bine pana la capat dupa care sa oferi si raportare scrisa.
Mesaj Re: dj contest Scris: Mar Mai 11, 2010 9:40 pm
CHRIS FERRES
Neconectat
Voluntar
Ce gresit ai inteles!!!!!! in primul rand nam stiut de faza cu bunicul tau asa ca nu ma invinui! apoi eu nam zis nimic de tine vlad mai sunt si alti membri in stare sa se ocupe doar nu faci totul numai tu...asa cel putin ar trebui!!
Mesaj Re: dj contest Scris: Mar Mai 11, 2010 10:15 pm
DjScorpyon
Neconectat
Voluntar
ok chriss, te ocupi tu? daca tot aduci vorba de alti membri.

Asa ceva nu e usor de facut. Stiu primul DJ Contest la care am stat doar ca simplu privitor. Cred ca au fost vreo 6-7 ore de ascultat DJ, dezbateri, parerile publicului..and so on. Nu mai zic cate ore au fost inaintea respectivului concurs cu organizarea si toate cele.
Iar daca e vorba de concurs judetean/national..atunci este treaba.
Suntem un simplu ONG, suntem foarte putini membri interesati aici (si treaba asta o vad cu fiecare sedinta). Stiu ca interesul e sa facem evenimente, sa ne stie lumea, dar nu e usor atunci cand nu ai finantarea de care ai nevoie ca de aer in absolut tot ceea ce vrei sa faci.
Mesaj Re: dj contest Scris: Mar Mai 11, 2010 11:59 pm
Todd
Neconectat
Voluntar
mi se pare prea dramatica discutia.

imi scriu si eu niste puncte de vedere.

1. condoleante vlad. dar nu se aduc pe forum discutii despre probleme personale atat de adanci.
2. orice e greu de organizat.

si oricum .. nu s-a precizat nicaieri o data fixa, deci nu ar exista stres.

ca reguli as impune piese predefinite ( un singur gen ). Fiindca vor exista probleme daca cineva vine cu un gen mai predominant, si apoi altcineva pune alt gen care-i place. Va fi greu de judecat si daca se va lua in considerare si publicul va fi haos si va crea nemultumiri.

Mai pe scurt ti se va prezenta o lista cu piese cu o saptamana inainte sa zicem .. timp in care le asculti si exersezi/iti faci un set in minte. Si fara comentarii in privinta genului, daca vreti faceti o tombola ( si sperati sa cada DNB ).

Juriul oricum o sa stie ce sa faca, mai mult e vorba de competitori.

si nu uitati .. e vorba de distractie.

- dude .. you only did the beat and the bass ..
- yeah .. so ? do you need more ? because i can get more bass if you want ...
Mesaj Re: dj contest Scris: Mie Mai 12, 2010 1:08 pm
Shadow
Neconectat
Membru activ
eu zic sa facem pentru inceput unu cu toti dj din nightmusic . dar public nu privat . ma pot ocupa eu de organizare ...dar ce ziceti facem asa ? cine s-ar inscrie ?
Mesaj Re: dj contest Scris: Mie Mai 12, 2010 2:25 pm
NiCoTyN
Neconectat
Fost membru
Pentru asemenea chestiuni trebuie o logistică bună şi multă răbdare..... Timp pentru un contest e mult.... apreciez ideea lui Todd cu un gen/contest. ;)


Ţinem legătura şi vedem ce putem face. Până atunci vă aştept vineri la Oni Cafe să ne distrăm alături de Andi şi Silviucu ;)

Ţie... popor ingrat... nu-ţi va rămâne nici cenuşa mea !!!
Mesaj Re: dj contest Scris: Mie Mai 12, 2010 2:49 pm
CHRIS FERRES
Neconectat
Voluntar
Eu nu ma mai bag ;)
Mesaj Re: dj contest Scris: Dum Iun 06, 2010 3:11 pm
Adynis
Neconectat
Voluntar
mi se pare si mie o idee buna cu un alt dj contest. am putea face iar la oni cafe ..ca din cate am inteles patronu mai vrea sa lucreze cu noi. Ideea lui todd ii 50% buna ..50% nu. ii buna in sensu ca daca s-ar face pe genuri de muzica ...(gen tech-house,electro,trance,dnb bla bla bla) s-ar putea delimita mai bine castigatorii. 50% nu ...pentru ca mi se pare prostesc ideea sa mixezi alt gen decat pui u de obicei. fiecare dj se remarca prin selectia de piese ..si tehnica de mixaj, so ... daca u esti dj de electro si trebuie sa pui trance sau dnb ...te asigur eu ca trecerile le faci total diferit (asta daca faci pe masuri ..pentru ca fiecare gen are ceva unic care te ajuta la treceri si altele).

PS: ce ar fi daca s-ar face la gratar un dj contest ?:> :))

Muzica este plăcerea pe care mintea umană o simte din numărare fără să fie conştientă că numără.
Pagina 1 din 2 [ 15 mesaje ] Scrie un subiect nou Scrie un subiect nou   Răspunde la subiect Răspunde la subiect  


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum
Mergi la:  
Afişează mesajele din ultimele: Sortează după
cron

Powered by phpBB © 2002, 2006 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
Ora este UTC+02:00 UTC+2
subMerged by redhair