Prima pagină FAQ Autentificare
NightMusic.ro
Promoting Electronic Music
Pagina 1 din 1 [ 9 mesaje ] Scrie un subiect nou Scrie un subiect nou   Răspunde la subiect Răspunde la subiect

Primul mesaj necitit Versiune printabilă
Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori
Mesaj Night Music v2.0 Scris: Mar Aug 25, 2009 1:00 am
Vlado
Neconectat
Membru fondator
Night Music trece la "versiunea a 2-a" ! 8-)

Ce a insemnat pana acum Night Music ?

TOT ce ne-am propus pe parcursul timpului, am reusit sa facem ! Un lucru greu de realizat, mai ales ca am avut tinte inalte, dar am demonstrat ca, prin devotament in munca, NIMIC NU ESTE IMPOSIBIL !

Citat:
Evenimente
Evenimente in SUCEAVA: 15
Evenimente in BOTOSANI: 10
Evenimente in IASI: 4
Eveniment in PLOIESTI: 1

Actiuni speciale
Vacanta la mare cu Night Music: 1
XX Meetings (schimburi de experienta - lectii de DJ / lectii de producere muzicala): 3

Competitii
Distractive (Youth Can Do It FUN): 3
Artistice (www.DJContest.ro): 1
Sportive (Cupa Tineretului la fotbal): 1

Diplome obtinute
- titlul de "PARTENER DE NADEJDE" oferit la "TOP 2008" ;
- diploma de participare la Cupa Tineretului la fotbal, editia a II-a / proiect finantat de Consiliul Local Suceava si Agentia Nationala pentru Tineret.

Proiecte sustinute
Proiectul 10: www.10.NightMusic.ro
Dance Generation Romania: www.DanceGeneration.ro

Artisti promovati in cadrul evenimentelor NIGHT MUSIC
Artisti din SUCEAVA: DJ Puff (7 evenimente), DJ Julianno b2b DJ Stefanno (6 evenimente), DJ Silviucu (4 evenimente), DeeJay Andy (4 evenimente), DJ Vlado (3 evenimente), DJ Cornel (3 evenimente), DJ Shadi (2 evenimente), DJ Polo (2 evenimente), DJ Octavianno (2 evenimente), DJ Verony (1 eveniment), DJ Gabi/jumatate din Tesla System :D (1 eveniment), DJ Savy (1 eveniment), DJ Graphic (1 eveniment)

Artisti din BOTOSANI: DJ TDK (4 evenimente), DJ Kiriţă (4 evenimente), VJ Skeptic (2 evenimente), DJ Alexuuu (2 evenimente), DJ Bashtian Jay (1 eveniment), DJ Vlaedu (1 eveniment)

Artisti din IASI: DJ Master DeeJay (3 evenimente), DJ Sergio (2 evenimente), DJ Iura & DJ Vadim (1 eveniment), DJ Line (1 eveniment)

Invitati speciali: Bloom Anderson (Targu Neamt), DJ Dare (Galati), DJ Axe (Ploiesti), DJ Rawsu (Ploiesti)

Invitati de renume: Marco Briguglia (Italia), Emil Lassaria (Romania), Mr. Pit (Romania)

Stiluri de muzica electronica promovate
Minimal/Tech-House: 18 evenimente
Trance: 9 evenimente
Electro-House: 3 evenimente
Progressive: 2 evenimente
Techno: 1 eveniment
(nu sunt contorizate gratarele, petrecerile private si concursul de dj)

Numarul de membrii
Un numar exact de membrii nu a existat niciodata, deoarece din cand in cand sunt voluntari ce se alatura echipei, dar si persoane ce aleg sa nu mai participe la organizarea activitatilor noastre. Estimativ, numarul constant de membrii Night Music se apropie de 60.

Linkuri utile
www.NightMusic.ro/evenimente - lista tuturor evenimentelor NIGHT MUSIC
www.NightMusic.ro/suceava - lista actiunilor NIGHT MUSIC si ale Asociatiei "Youth Can Do It"
www.NightMusic.ro/interviuri - interviuri luate membrilor NIGHT MUSIC si ale Asociatiei "Youth Can Do It"
www.NightMusic.ro/fotografii - fotografii realizate in cadrul evenimentelor si actiunilor echipei NIGHT MUSIC si ale Asociatiei "Youth Can Do It"
www.NightMusic.ro/hi5 - cont de prezentare pe hi5 (in limba romana)
www.NightMusic.ro/myspace - cont de prezentare pe myspace (in limba engleza)
www.NightMusic.ro/twitter - noutati constante despre activitatea noastra
www.NightMusic.ro/piese - muzica electronica realizata de catre artisti ce-i sustinem
www.NightMusic.ro/mixuri - mixuri de promovare ale DJ-ilor sustinuti de noi
www.NightMusic.ro/stiluri - categoriile de muzica electronica si parerile voastre despre fiecare
www.NightMusic.ro/knowhow - informatii despre mixing, producing si dancing
www.NightMusic.ro/scule - informatii despre echipamentul necesar in domeniul muzicii electronice
www.NightMusic.ro/membrii - prezentarea membrilor echipei Night Music
www.NightMusic.ro/ong - prezentarea Organizatiei "Youth Can Do It"

(informatii prezentate in cadrul sedintei de informare Night Music de pe data de 04.08.2009)


Ce va insemna NIGHT MUSIC incepand de acum?

Multe proiecte de amploare sunt planuite si diverse imbunatatiri si restructurari vor avea loc pe parcurs. De asemenea, ne vom axa mai mult pe promovarea si imaginea noastra (apropo, ne trebuie un cont pe youtube separat, bine pus la punct). Vom aprecia in continuare bunul simt si nu vom agrea nesimtirea si egoismul.

De acum avem un nou manager! De informarea, coordonarea si motivarea echipei Night Music se va ocupa Craciunescul Adrian (presedinte de onoare).

Presedintele "Youth Can Do It", Grosar Vlad-Alexandru, chiar daca se va mai implica uneori in activitati, nu va mai fi manager al echipei Night Music si se va axa de acum pe proiecte de amploare realizate pe Asociatie si diverse colaborari intre noi si cei ce merita promovati.

Ne-am maturizat, am trecut prin bune si rele, dar ne-am pastrat ambitia si optimismul la care nu renuntam! De acum suntem pregatiti pentru o implicare mult mai vasta in dezvoltarea lumii in care traim. Totodata, ne bucuram ca am ajuns sa starnim initiativa in Romania, drept dovada fiind dorinta unor fosti membrii si a unor admiratori de a incerca infiintarea unor Asociatii de tineri cu pasiuni comune.

Multumim tuturor partenerilor media, sponsorilor, colaboratorilor, membrilor activi, voluntarilor, artistilor si nu in ultimul rand, prietenilor adevarati ce ne-au ramas alaturi!

Succes echipei NIGHT MUSIC si Asociatiei "Youth Can Do It" !



In final voi prezenta cateva dintre frumoasele noastre amintiri:









































Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Si desigur, recapitularea lansarii Organizatiei si a echipei Night Music :roll: :
http://nightmusic.ro/forum/viewtopic.php?f=20&t=181

PS: Va anunt ca pregatesc si o prezentare a Organizatiei, totusi m-am decis sa va arat ce-am lucrat pana acum (am nevoie de feedback). Piesa de pe fundal este cumparata in original iar peste prezentare va fi o voce ce va citi cele scrise pe video - va fi o varianta atat in engleza, cat si in romana).

Work in progres:
Mesaj Re: Night Music v2.0 Scris: Mar Aug 25, 2009 7:55 am
bj3y
Neconectat
Membru fondator
ia sa vedem ce-o mai fi si de-acu incolo :)

A day in without trance is wasted day of my life
Mesaj Re: Night Music v2.0 Scris: Mar Aug 25, 2009 11:21 am
Todd
Neconectat
Voluntar
la iasi am facut eu poza grupului .. in caz ca va intrebati where the FIDGET ( pun intended ) is todd

- dude .. you only did the beat and the bass ..
- yeah .. so ? do you need more ? because i can get more bass if you want ...
Mesaj Re: Night Music v2.0 Scris: Mar Aug 25, 2009 8:30 pm
phoenix
Neconectat
Voluntar
Mai aveam putin si plangeam cand am citit ce ai scris Vlad :lol: :oops: ..sincer. :mrgreen:
So far so good..orice echipa trece prin bune si rele odata cu ele vin si schimbarile, una din ele este devenirea lui DJ NiCoTyN presedinte de onoare..care ii urez mult succes si ii tin pumni, nu ne cunoatem de mult timp dar datorita lui fac in prezent parte din asociatia Night Music, el m-a molipsit cu Tranceul, si stiindui caracterul si personalitatea cat de cat sunt sigur ca va da tot ce va putea pentru o promovare cat mai buna a muzicii electronice.
O buna parte din prima parte am pierdut-o..dar in a doua voi fi prezent. :D
Be ready for Mission 2. ;) :mrgreen: I am. :lol: Ultima oară modificat Lun Sep 21, 2009 3:25 am de către phoenix, modificat de 2 ori în total.
Mesaj Re: Night Music v2.0 Scris: Mie Aug 26, 2009 10:54 am
Todd
Neconectat
Voluntar
lasa phoenix .. la v3.0 o sa fii tu presedinte :lol:

- dude .. you only did the beat and the bass ..
- yeah .. so ? do you need more ? because i can get more bass if you want ...
Mesaj Re: Night Music v2.0 Scris: Dum Aug 30, 2009 2:40 pm
Dellya
Neconectat
Voluntar nou
Night Music a fost ceva nou pentru toti, am legat prietenii, ne-am distrat impreuna pe muzica care ne place, sper sa continuam tot asa ;)
Mesaj Re: Night Music v2.0 Scris: Lun Sep 21, 2009 3:28 am
phoenix
Neconectat
Voluntar
Todd mersi pentru optimismul tau dar pana atuncea.."daca va veni vreodata acea zi" mai este, si pana atunci sa pastram asta inntre noi doi ca Nico deja isi pregateste coasa sa o arunce peste ocean:P..dar el nu trebuie sa stie asta todd asa ca ramane intre noi:d.
Scuze ca apar"din an in pasti" pe forum,o sa incerc sa fiu mai des pe aici:d.
Mesaj Re: Night Music v2.0 Scris: Joi Oct 08, 2009 2:47 pm
Vlado
Neconectat
Membru fondator
bj3y scrie:
ia sa vedem ce-o mai fi si de-acu incolo :)


S-a continuat elegant zic eu, pentru prima oara in Suceava - caravana "pachet complet" :D , festival cu invitati din mai multe judete ale tarii, atat DJ cand si VJ si dansatori electro, parteneriate cu Politia, Jandarmedia, Inspectoratul Scolar, avand sustinerea DJTului prin Ministerul Tineretului si sportului, a unui important complex comercial si a celui mai stilat complex hotelier din Suceava, foarte multa muzica electronica, sustinerea tuturor partenerilor media (atat TV cat si ziare/radio).

Lucrurile merg din ce in ce mai mult inspre bine :)
Mesaj Re: Night Music v2.0 Scris: Joi Oct 08, 2009 3:11 pm
phoenix
Neconectat
Voluntar
Mă vreau şă ştiu şi eu..până când?..până când fraţilor :cry: ..am înţeles am pierdut cel mai tare eveniment care a fost la Suceava..cel mai tare eveniment care l-a făcut până la ora actuală NightMusic..dar nu mă mai terorizaţi psihic că l-am pierdut. :cry:
Pagina 1 din 1 [ 9 mesaje ] Scrie un subiect nou Scrie un subiect nou   Răspunde la subiect Răspunde la subiect  


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum
Mergi la:  
Afişează mesajele din ultimele: Sortează după
cron

Powered by phpBB © 2002, 2006 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
Ora este UTC+02:00 UTC+2
subMerged by redhair